مهران محمدی امین

1401\07\20 01:22:12


وزرای خارجه ایران و بلغارستان درباره مناسبات دوجانبه گفتگو کردند

وزرای خارجه ایران و بلغارستان با گرامیداشت صد و بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان دو کشور، آن را فرصتی مناسب برای توسعه روابط فیمابین قلمداد کردند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، در گفتگوی تلفنی با نیکولای میلکوف، وزیر امور خارجه بلغارستان، در خصوص برخی مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
# سامسونگ - # samsung - # تعمیر یخچال سامسونگ

طرفین در این تماس با اشاره به روابط خوب دو کشور، بر گرامیداشت یکصد و بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان ایران و بلغارستان تاکید کرده و آن را فرصتی مناسب برای بررسی و توسعه روابط فیمابین در حوزه‌های مختلف قلمداد کردند. وزرای امور خارجه دو کشور همچنین ضمن برشمردن حوزه‌های مختلف همکاری‌های اقتصادی بالفعل و بالقوه دو کشور، نسبت به برگزاری بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان در آینده نزدیک ابراز امیدواری کردند. وزیر خارجه بلغارستان نیز در این تماس با استقبال از برخی ایده‌های مطرح شده، نسبت به بازگشت همه طرف‌ها به برجام ابراز امیدواری کرد.

وی با اشاره به عضویت کشورش در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین بر تعهد بلغارستان برای ایفای نقشی منصفانه و صادقانه در آژانس بین المللی انرژی اتمی و حمایت از حقوق کشورها در این نهاد تاکید کرد.. .


بازنشر از : مهر

حسین امیر عبداللهیان‌

بلغارستان

برجام