مهران محمدی امین

1401\10\12 16:46:13


وزیر اطلاعات: برای خدمت به انقلاب و مردم از نگاه‌های نهادی و سازمانی خارج شویم / اقدامات ما باید همراهی و همدلی مردم را به‌دنبال داشت

وزیر اطلاعات: برای خدمت به انقلاب و مردم از نگاه‌های نهادی و سازمانی خارج شویم / اقدامات ما باید همراهی و همدلی مردم را به‌دنبال داشت دولتایلنا نوشت : وزیر اطلاعات گفت: اگر می‌خواهیم برای انقلاب اسلامی قدمی برداریم و خدمتی بکنیم باید از نگاه‌های نهادی و سازمانی خارج شویم چراکه این نگاه‌ها ناخودآگاه ما را به نظریه‌های مدیریتی و سازمانی غرب وابسته می‌کند. باید در این راه اقدامی را درنظر گرفت که نگاه مردمی داشته باشد، همراهی مردمی و همدلی مردم را به‌دنبال داشته باشد و برخاسته از مردم باشد. این نگاه می‌تواند به کشور ما اقتدار بیشتر ببخشد.

حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات صبح امروز در همایش مکتب شهید سلیمانی و نظم جدید جهانی ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت شهید سلیمانی و هم‌چنین ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت سالروز حماسه ۱۹ دی قم، گفت: مکتب شهید سلیمانی توانست جهانی سازی مدنظر غرب را با شکست مواجه کند و راه را برای پیشبرد تمدن اسلامی باز کند.

وی افزود: روزی که دشمن تصمیم گرفت حاکمیت خود را با ایجاد اختلاف‌ها و ائتلاف‌ها، با اشغال عراق و افغانستان و جنگ افروزی در سوریه و کشورهای مختلف منطقه تثبیت کند، تلاش کرد انقلاب اسلامی را محاصره کرده و با سختی مواجه کند در آن زمان شاهد ظهور جریان مقاومت بودیم که چهره اول آن شهید سلیمانی بود. وزیر اطلاعات با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی برخاسته از مقاومت و مجاهدت است، گفت: اگر بخواهیم به عنوان یک چهره‌ اثرگذار که توانست در معادلات بین‌المللی و قدرت سلطه جهانی تغییرات اساسی ایجاد کند؛ به ویژگی‌های شهید سلیمانی بپردازیم، باید به سخنان و بیانات رهبر معظم انقلاب توجه کنیم. وی ادامه داد: او تربیت شده مکتب امام و اسلام، نوع‌دوست، شجاع، با تقوا و با روحیه و با ایمان بود.

کسی که شرایط جدیدی را ایجاد کرد و الزامات جدیدی را بر دشمن و نظام سلطه تحمیل کرد که تصمیم‌گیری در منطقه باید با در نظر گرفتن مقاومت باشد و هرکس بخواهد در دنیا تصمیمی بگیرد و اقدامی داشته باشد، باید به مقاومت و یاران سلیمانی توجه جدی داشته باشد. خطیب یادآور شد: امروز ایران اسلامی، حزب‌الله، انصارالله، فاطمیون، زینبیون، حشدالشعبی و.. و به‌زودی ان‌شاءالله شاهد حضور و ظهور حاصل این مقاومت‌ها در فلسطین به شکل انفجاری خواهیم بود.

امروز اسراییلی‌ها که ادعای نیل تا فرات را داشتند، خودشان به دو ناامنی‌های روزانه در کشور ادعایی‌شان اعتراف می‌کنند؛ اگر روزی اعلام کردند که سرزمین ۱۹۴۸ امنیت کامل دارد، امروز می‌گویند شاهدیم که ناامنی از بخش ۱۹۶۷ به ۱۹۴۸ کشیده شده است. وی افزود: امروز شاهدیم که ائتلاف‌های شکننده‌ای شکل می‌گرد و سیاست این رژیم ثبات ندارد. رژیمی که هر بار تصمیم می‌گرفت اقدام نظامی علیه کشورهای منطقه انجام می‌داد، امروز علیرغم شکل‌گیری یک دولت تندرو فرماندهان نظامی‌اش از هر گونه اقدام نظامی علیه کشورهای مقاوم منطقه و جریان مقاومت و جمهوری اسلامی آن‌ها را منع می‌کنند.

این سرمایه حماسه‌های سرداری است که با شهادتش هر روز در مکتب نظامی دنیا اقدامات و حماسه‌هایش ماندگار و درس آموز است و محور تصمیم‌گیری باید به آن‌ها توجه کند. وزیر اطلاعات با بیان اینکه شواهدی وجود دارد که این محور مقاومت رو به گسترش است، گفت: ما امیدواریم که روزی شاهد حضور پررنگ این مقاومت در آفریقا و اروپا باشیم. این مکتبی است که مرد آن شهید سلیمانی بود، مکتبی که سلیمانی آن را پایه‌گذاری کرد و گسترش بخشید.

مقاومتی که شهید سلیمانی به تعبیر رهبر عزیزمان حفظ کرد و زمینه رشد و احیای آن را فراهم نمود، پدیده‌ای ماندگار در مقابل رژیم صهیونسیتی و کشورهای سلطه‌جو شد و نظم جدیدی را در دنیا پایه‌گذاری کرد. حجت‌الاسلام خطیب عنوان کرد: اگر هر روز ما نظر و تصمیم و قدرت‌نمایی داشتیم، از دید کشورهای غربی، امروز نظم مقاومت را داریم. اگر روزی قدرت غرب و شرق بود و ادعای پیروی غرب بر شرق وجود داشت امروز ما قدرت مقاومت را داریم که ادعای پیروزی بر قدرت‌های غربی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز شما شاهدید آنچه که در سیاست و اقتصاد شکل می‌گیرد، محوریتش در درون آمریکاست و آنچه که در رسانه و فضای مجازی طرح می‌شود، در درون آمریکاست اما قدرتی به ظاهر کوچک که شاید در مقابل آن‌ها از عِده و عُده در ظاهر به اندازه آنها نباشد نشان داده می‌تواند در مقابل آن‌ها بایستد و مجبور هستند علیرغم سال‌ها تلاش و هزینه و جنگ در منطقه به سیاست‌های خود خاتمه داده و به چشم دیگری به منطقه نگاه کنند. وزیر اطلاعات یادآور شد: براساس اسنادی که خودشان منتشر کردند در کنار کشورهایی مانند چین و روسیه و کره شمالی به ایران به عنوان تهدید و خطر جدی برای خود اشاره می‌کنند که ارائه نظیر و بدیل است. اگر یک روز می‌گفتند ایران منافع ما و انرژی را در خلیج فارس و دریای عمان را تهدید می‌کند امروز می‌گویند ایران در کنار روسیه در اوکراین منافع ما را تهدید می‌کند و این نشان دهنده آن است که این انقلاب در اروپا دارد سربرمی‌آورد.

خطیب عنوان کرد: روزی لبنان قدرت سخن گفتن و اظهارنظر کردن در مقابل رژیم صهیونیستی را نداشت اما امروز خط مرزی و خط دریایی تعیین می‌کند و امروز در خطی که در دریای مدیترانه رژیم صهیونسیتی ‌و اذنابش نقش قدرت مسلط را ایفا می‌کردند حزب‌الله لبنان در حال نفوذ در آن دریاست و نقش اساسی و محوری ایفا می‌کند. وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امروز شاهد این هستیم که رییس موساد در سفر به انگلیس رسماً اعلام می‌کند که محور مقاومت و انقلاب اسلامی در انگلیس‌ نفوذ کرده و دست به اقدامات زده و می‌تواند بزند، همین هشدار را هم به فرانسه می‌دهد. این باعث شده که امروز اولویت آن‌ها جنگ با ما و اغتشاش و ناامنی در کشور ما باشد که اساسی‌ترین سیاست و راهبرد آن‌هاست و این را بدانید که آمریکا هیچ زمانی به دنبال مهار و تضعیف ما نبوده و همواره به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های محور مقاومت در مکتب شهید سلیمانی این بود که جریان فکری مبتنی بر جریان فکری فرهنگ عاشورایی، حسینی، اهل بیت همواره در تمام تصمیمات و طراحی ها نقش اصلی را ایفا می‌کند. در این رابطه سخن بسیار شنیدید اما به این نکته باید به تربیت شهید سلیمانی و سرداران شهید جنگ و شهدای مدافعان حرم و سرزمین های مقاومت اشاره کنم، همه این‌ها تربیت شدگان کسانی هستند که خود با تمام وجود و عمل به ولایت و رهبری اعتقاد داشتند. این اعتقاد شیعه است که انسان را به کمال می‌رساند، این مکتب شیعه است که بی ولایت و امامت ره به سعادت نخواهیم برد.‌ خطیب با اشاره‌ به نقش مردم در مکتب شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: ویژگی دیگری که شهید سلیمانی در مکتب مقاومت داشت این بود که فکر و مبانی‌اش متکی به مردم بود، اگر در منطقه کاری می‌کرد مردم منطقه را تربیت می‌کرد و در آن‌ها نیروی جهادی و حماسی ایجاد می‌کرد.

ما نیز باید دقت کنیم که اگر می‌خواهیم برای انقلاب اسلامی قدمی برداریم و خدمتی بکنیم باید از نگاه‌های نهادی و سازمانی خارج شویم چراکه این نگاه‌ها ناخودآگاه ما را به نظریه‌های مدیریتی و سازمانی غرب وابسته می‌کند. وی تصریح کرد: باید در این راه اقدامی را درنظر گرفت که نگاه مردمی داشته باشد، همراهی مردمی و همدلی مردم را به‌دنبال داشته باشد و برخاسته از مردم باشد. این نگاه می‌تواند به کشور ما اقتدار بیشتر ببخشد و تمدن بزرگی که دنبال می‌کنیم را سرعت و پایداری ببخشد.

این چیزی بود که همواره در تعامل و نگاه‌های شهید سلیمانی شاهدش هستیم. وزیر اطلاعات اظهار داشت: خلاصه اینکه ما علاوه بر شاخص‌ها و صفات و برازندگی‌هایی که در کمالات شهید سلیمانی می‌بینیم باید به این توجه کنیم که مکتب شهید سلیمانی مبتنی بر عقلانیت، معنویت و مقاومت بود و مقاومت متکی بر فکر و اندیشه ولایی و انقلابی و ارزشی و با تکیه بر پایه ها و خواست و انگیزه مردمی بود. بیشتر بخوانید: خطیب هشدار جدی داد / «ورود» و برخورد جدی وزارت اطلاعات با «اخلالگران بازار» / هدف: «تعدیل وضعیت ارز» مهاجری: آقای مصلحی، الان وزیر اطلاعات نیستید که بگویید سندم محرمانه است! / آن یکی سند را یهودی‌های صهیونیست، پااندازی نکرده باشند؟ ۲۱۲۲۰.

.


بازنشر از : خبرآنلاین

وزارت اطلاعات

اغتشاش - ناآرامی

تجمعات اعتراضی