مهران محمدی امین

1401\12\09 23:56:19


وزیر خارجه ونزوئلا: روابطمان با ایران در بهترین شرایط قرار دارد

فارس/ وزیر خارجه ونزوئلا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گفت‌وگوی سازنده‌ای با همتای ایرانی در ژنو داشته، گفت که روابط‌ این کشور با ایران در بهترین شرایط قرار دارد. «ایوان خیل پینتو» وزیر خارجه ونزوئلا که در ژنو حضور دارد بعد از دیدار و گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در محل اقامتش، در جمع خبرنگاران گفت که گفت‌وگوهای سازنده ای با همتای ایرانی داشته است.

وزیر خارجه ونزوئلا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گفت‌وگوی سازنده‌ای با همتای ایرانی در ژنو داشته، گفت که روابط‌ این کشور با ایران در بهترین شرایط قرار دارد.«ایوان خیل پینتو» وزیر خارجه ونزوئلا که در ژنو حضور دارد بعد از دیدار و گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در محل اقامتش، در جمع خبرنگاران گفت که گفت‌وگوهای سازنده ای با همتای ایرانی داشته است.وی افزود: ملاقات بسیار خوبی با وزیر خارجه ایران داشتیم.ایوان خیل پینتو ونزوئلا و ایران را دو کشور دوست که دارای روابط مستحکمی هستند، برشمرد و گفت: پیام‌های روسای جمهور دو کشور را منتقل و با هم بحث و تبادل نظر کردیم.

همچنین درباره دستور کار جدی به ویژه در حوزه تجارت و بازرگانی به گفت‌وگو پرداختیم. وزیر خارجه ونزوئلا همچنین افزود: درباره موضوعات بین‌المللی و گروه دوستان منشور ملل متحد، با هم به رایزنی پرداختیم. وی در پاسخ به پرسشی درباره همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه اقتصادی از جمله انرژی بیان کرد: همکاری قابل توجهی در زمینه تجارت و تبادل کالا داریم و به سمت جلو در حال حرکت هستیم.ایوان خیل پینتو همچنین گفت که بر این باور است که روابط ایران و ونزوئلا در بهترین شرایط خود قرار دارد. بازار. .


بازنشر از : آخرین خبر