مهران محمدی امین

1402\10\12 18:34:05


پسران باید آموزش عفاف ببینند بخشی از مسأله حجاب مربوط به آنها است

معاون زنان و خانواده رییس جمهور گفت: گاهی اوقات حجاب و عفاف فقط به زنان و دختران اختصاص داده می‌شود در حالی که بخشی از مسأله حجاب مربوط به پسران است و باید آموزش لازم در زمینه حفظ حریم به آن‌ها در مدارس، دانشگاه‌ها و دوره سربازی آموزش داد.

انسیه خزعلی، رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر در نشست خبری دومین کنگره ملی زنان تأثیر گذار اظهار داشت: هر استان برنامه ویژه‌ای برای هفته مادر شامل برگزاری کارگاه آموزشی ارتقای زنان، مهارت و سبک زندگی، جشن‌های مختلف در مدارس، دانشگاه‌ها، بلیت رایگان مترو و اتوبوس و… متناسب هر استان در نظر گرفته شده است که البته بسیاری از استان‌ها برنامه مشترک مثل آزادی برخی زنان زندانی دارند.

وی بیان داشت: گاهی اوقات حجاب و عفاف فقط به زنان و دختران اختصاص داده می‌شود در حالی که بخشی از مسأله حجاب مربوط به پسران است و باید آموزش لازم در زمینه حفظ حریم به آن‌ها در مدارس، دانشگاه‌ها و دوره سربازی آموزش داد تا جامعه سالم و عفیف داشت و هر که به خواست خود این مسأله را رعایت کنند.

خزعلی در پاسخ به پرسشی مورد زنان سرپرست خانوار که همسرشان در زندان هستند، گفت: خانواده زندانیان نیاز به حمایت دارند و خیرین خانم از این زنان حمایت و ما برای آن‌ها حلقه وصل هستیم و حمایت می‌کنیم.

.

.


بازنشر از : منبع: مهر