پیام تبریک سردار وحیدی به ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ایران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران

1402\02\31 16:03:17


پیام تبریک سردار وحیدی به ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی

وزیر کشور به مناسبت پایان مأموریت موفقیت آمیز ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام تبریک صادر کرد و آن‌را غرور آفرین و تاریخ‌ساز خواند.

سردار احمد وحیدی وزیر کشور امروز یکشنبه (۳۱ اردیبهشت) پایان مأموریت موفقیت آمیز ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را در گردشی طولانی به دور کره زمین و در پهنه آب‌های بین المللی، غرور آفرین خواند و این موفقیت را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز دلاورمردان نیروی دریایی ارتش تبریک گفت.

بر اساس این گزارش، احمدی وحیدی وزیر کشور امروز یکشنبه در پیامی، پایان مأموریت موفقیت آمیز ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در آب‌های بین المللی تبریک گفت و این اقدام دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در اوج تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اسلامی که برای اولین بار در تاریخ ثبت شده است، حرکتی تاریخ ساز دانست.

در متن این پیام آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سفری ۸ ماهه در آب‌های آزاد جهان و با حضور در پهنه‌های آبی که تاکنون جولانگاه قدرت‌های جهانی بوده است، تجربه‌ای گران‌سنگ با دستاوردهایی بزرگ برای ایران عزیز کسب کرده است که در تاریخ این مرز و بوم برای اولین بار رقم می‌خورد.

طی بیش از ۷۰ هزار کیلومتر مسیر دریایی و یک گردش ۱۸۰ درجه‌ای به‌دور زمین، حرکت در پهنه‌های بین المللی شامل اقیانوس‌های هند، آرام و اطلس و گذر امن و ایمن از طوفان‌ها و گردبادهای طبیعی و دست اندازهای غیر اخلاقی رقبای جهانی، برای نیروهای دریایی منطقه هم در این ابعاد و بزرگی، امری بدیع و تازه محسوب می‌شود.

شناورهای جنگی ایران شامل ناوشکن دنا و ناو " بندر مکران" با وجود همه سنگ اندازی‌های آمریکایی‌ها، قدرت و توانمندی‌های ذاتی در حوزه‌های سخت افزار و نرم افزار را به رخ جهان کشیدند و ثابت کردند، دستاوردهای انقلاب اسلامی و جایگاه آن را نمی‌توان در آینده جهان نادیده گرفت.

اینک، این سفر دریایی خطیر و مقتدرانه، نام ایران را به جمع پنج کشوری اضافه کرد که خود را فاتح آب‌های بین المللی می‌دانند و نشان داد که نیروی دریایی ایران در استفاده از فناوری روز جهان برای مأموریت‌های سخت و دور از خانه از توانایی‌های ارزنده و شایسته ای برخوردار است.

مانور مقتدرانه نیروی دریایی ایران در این سفر، بویژه پایداری در سفر سخت و پرریسک دریایی، آن هم بدون اتکا به ساحل، قدرت دریایی ایران را از معادلات بر روی کاغذ به واقعیت منتقل کرد و ثابت کرد که اکنون ایرانی‌ها قادرند از منافع خود و تجارت آزاد در سرزمین‌های دور دست و پهنه‌های آبی جهان حراست کنند و از این پس قدرت دریایی، در دیپلماسی بین المللی ایران، نقش غیر قابل کتمانی خواهد داشت.

با تبریک این افتخار به رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا؛ به دلاورمردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ناوگروه ۸۶ که در اوج تحریم‌ها تاریخ ساز شدند و بار دیگر «ما می‌توانیم» را معنا کردند، درود می‌فرستم و از خدای متعال تداوم توفیقات همه غیور مردان این سرزمین را برای اهتزاز پرچم ایران بر قلل افتخار مسالت دارم.

احمد وحیدی وزیر کشور


بازنشر از : مهر

ایران

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

انقلاب اسلامی ایران

وزیر کشور به مناسبت پایان مأموریت موفقیت آمیز ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام تبریک صادر کرد و آن‌را غرور آفرین و تاریخ‌ساز خواند.


نمایندگی بوتان تهران