مهران محمدی امین

1401\10\14 12:34:25


گزارش تسنیم از برهه سرنوشت‌ساز سوریه

تسنیم/ «وقتی فرودگاه بین‌المللی دمشق در معرض خطر قرار داشت، حاج قاسم با حاج ذوالفقار (رحمه الله) در فرودگاه بین‌المللی دمشق بودند، حاج قاسم در آن زمان به همه ما گفتند که ۲ چیز به مثابه امنیت ملی محور مقاومت و خط قرمز آن هستند. .

«وقتی فرودگاه بین‌المللی دمشق در معرض خطر قرار داشت، حاج قاسم با حاج ذوالفقار (رحمه الله) در فرودگاه بین‌المللی دمشق بودند، حاج قاسم در آن زمان به همه ما گفتند که ۲ چیز به مثابه امنیت ملی محور مقاومت و خط قرمز آن هستند...»پاییز سال 2012، نقطه عطفی مهم در سرنوشت حومه دمشق بود، درج عبارت «بیرونت می کنیم» بر روی دیوار بارگاه حضرت زینب (س)، زنگ خطر را برای همگان به صدا در آورده بود.

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران نقل می‌کند که تکفیری‌ها تنها چند متر با بارگاه حضرت زینب (س) فاصله داشتند؛ تا اینکه با آمدن سردار شهید سلیمانی و دوستان و همراهانش ورق ها برگشت و سرنوشت منطقه ی زینبیه (س) و حومه دمشق به نحو دیگری رقم خورد. رزمندگان برای دفاع از این حرم مطهر رهسپار شدند تا پرچم دفاع و جهاد در برابر تکفیری ها که درصدد تغییر هویت و بافت این منطقه بودند، به اهتزاز درآید.یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران نقل می‌کند که تکفیری‌ها تنها چند متر با بارگاه حضرت زینب (س) فاصله داشتند؛ تا اینکه با آمدن سردار شهید سلیمانی و دوستان و همراهانش ورق‌ها برگشت و سرنوشت منطقه زینبیه (س) و حومه دمشق به نحو دیگری رقم خورد.  این صحنه ای بود که در ذهن مردم سوریه برای همیشه به یادگار مانده و پرچم دار آن شهید سلیمانی و همراهان و دوستانش در ارتش سوریه، حزب الله و گردان های مقاومت بودند تا امنیت بار دیگر به منطقه بازگردد و این بارگاه همچنان یکی از مقاصد مهم دینی جهان اسلام باقی بماند و پذیرای زائران ایرانی و عراقی و میزبان بسیاری از اعیاد و مراسم های آیینی و مذهبی باشد.. .


بازنشر از : آخرین خبر