عبد المهدی موسوی دادگستری استان مرکزی اغتشاشات ایران اراک- رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به عفو ۴۶۴ نفر ا

1402\03\31 17:30:01


۶۱۰ نفر از زندانیان در مرکزی به مناسبت هفته قوه قضائیه مشمول ارفاقات می شوند

اراک- رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به عفو ۴۶۴ نفر از محکومین اغتشاشات در استان گفت: به مناسبت هفته قوه قضائیه ۶۱۰ نفر از زندانیان در مرکزی مشمول ارفاقات می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالمهدی موسوی ظهر چهار شنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه با بیان اینکه اجرای ۳۵ برنامه برای این هفته پیش بینی شده است، اظهار کرد: مردم استان سال گذشته در زمینه‌های متعددی همکاری خوبی با قوه قضائیه داشته و با شایستگی در این حوزه ورود کرده‌اند.

وی افزود: علیرغم اینکه از لحاظ عِده و عُده جمعیت منابع انسانی دادگستری استان مرکزی قابل مقایسه با سایر استان‌ها نیست، اما این مجموعه جزو ۱۰ استان برتر کشور در کمک به ساخت عتبات عالیات بوده است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: سال گذشته سالی پرکار برای قوه قضائیه در استان مرکزی بود و نسبت به سال ماقبل افزایش ۵ درصدی در مجموعه وارده‌های دادگستری رخ داد.

تعداد وارده‌ها بیش از ۴۳۸ هزار فقره پرونده بود که نشان از کار سنگین انجام شده دارد و مجموعه دادگستری برخی مواقع تا پاسی از شب این کارها را انجام داده‌اند.

بیش از ۹۴ درصد ابلاغات در مرکزی الکترونیکی است موسوی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد قضات استان مرکزی غیربومی هستند اضافه کرد: این مهم مشقت‌ها را برای قضات بیشتر می‌کند ولی علیرغم این سختی‌ها قضات فعالیت‌های خود را به خوبی و درستی انجام داده‌اند.

وی با اشاره به افزایش یک درصدی ابلاغات الکترونیکی گفت: بیش از ۹۴ درصد ابلاغات در استان مرکزی الکترونیکی است، همچنین بیش از ۳۴ درصد وارده‌های شورای حل اختلاف استان مرکزی منجر به سازش شده است که باید توسعه یابد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از جلوه‌های هوشمندسازی قوه قضائیه دادرسی الکترونیک برای زندانیان است و برخی پرونده‌ها ۱۰۰ درصد الکترونیکی رسیدگی می‌شود اما در برخی پرونده‌ها این امکان وجود ندارد.

حدود ۹۷ درصد دادرسی‌ها به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

وی در خصوص اطاله دادرسی اضافه کرد: در این حوزه نیز اقدامات خوبی انجام شده که قابل تقدیر است.

موسوی همچنین در خصوص رضایت‌های پرونده‌های قصاص نیز گفت: در حوزه مصالحه قتل سال گذشته ۵ فقره مصالحه انجام شده و ۱۲ فقره نیز مشروط است که امیدواریم این ۱۲ فقره نیز منجر به آزادی شود.

وی همچنین ادامه داد: در حوزه عفو نیز اقدامات ارزشمندی در استان مرکزی صورت انجام شده به طوری که از تیرماه ۱۴۰۱ تا تیرماه ۱۴۰۲ بالغ بر ۷۳۴ نفر از محکومین موادمخدر و ۴۶۴ نفر از محکومین اغتشاشات در استان مشمول عفو شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: به مناسبت هفته قضائیه ۶۱۰ نفر از زندانیان مشمول ارفاقات خواهند شد.

جلوگیری از تعطیلی ۹ واحد تولیدی در استان مرکزی موسوی در خصوص مسکن به عنوان مشکل عمده در کشور و استان اضافه کرد: متأسفانه مشکلات در حوزه مسکن در حال تکرار شدن است؛ مردم باید در پیش خریدها دقت کرده و از اسناد رسمی مطمئن شوند به طور مثال در پروژه اطلس اراک این مشکل ایجاد شده و حدود ۲۰ واحد کم آورده ایم که نیاز است در این خصوص توافقاتی صورت گیرد.

وی در رابطه با معدن «بی ۴» محلات نیز تاکید کرد: از این معدن حدود ۲۲۰ هزار تن سنگ بدون مجوز استخراج شده بود که اقدامات لازم در این خصوص، انجام و معدن و سنگ‌های استخراج شده به مزایده گذاشته شد و حقوق بیت المال که تضییع شده بود استیفا شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه در سطح استان مرکزی ۲۲۰ پارچه روستا اختلاف موقوفات دارند گفت: ۱۴۷ هکتار از شهر میلاجرد موقوفه اوقاف است و ۲۲۰ هکتار موقوفه شخص است.

در این راستا نیاز است اطلاع رسانی صورت گیرد تا مردم سند شش دانگ اعیانی را بدون هزینه دریافت کنند و سند عرصه را پیگیری قضائی کنند تا روند آن به صورت قانونی طی شود.

وی ادامه داد: ۹ واحد تولیدی در استان مرکزی در سال ۱۴۰۱ در آستانه تعطیلی بودند که با اقدامات صورت گرفته از تعطیلی آنها و بیکاری ۱۲ هزار و ۹۷۵ نیروی کار جلوگیری شد همچنین در یکسال گذشته ۸ واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل نیز احیا شده و ۱۳۰۰ اشتغال جدید ایجاد شد.

موسوی بیان کرد: در حوزه حمایت از تولید و فعالین اقتصادی در استان مرکزی سال گذشته مکاتباتی با قوه قضائیه انجام شد تا اینکه مجتمع ویژه اقتصادی در استان راه اندازی شود که موافقت آن اخذ شده است.


بازنشر از : مهر

عبد المهدی موسوی

دادگستری استان مرکزی

اغتشاشات ایران

اراک- رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به عفو ۴۶۴ نفر از محکومین اغتشاشات در استان گفت: به مناسبت هفته قوه قضائیه ۶۱۰ نفر از زندانیان در مرکزی مشمول ارفاقات می شوند.

سایت معدن و مواد معدنی

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

سایت معدن و مواد معدنی - معدن - استخراج -

تعمیر پکیج دیواری