خبرهای مرتبط با اصناف

صِنف یا رَسته انجمنی است که از سوی گروهی از افراد دارای یک حرفه و پیشه تشکیل می‌شود تا از این راه به بهبود کیفیت و بالابردن سطح کیفی مجموعهٔ واحدها، در کنار تعیین تدابیری برای مقابله با تخلفات، و همچنین انجام وظیفهٔ اطلاع‌رسانی دربارهٔ اتفاقات حوزه‌های مر

خبرهای اخیر از اصناف

پرچم‌ اروپا، ناتو و آمریکا در ایتالیا به آتش کشیده شد

تسنیم/راهپیمایی روز جهانی کارگر در ایتالیا با دیگر کشورهای قاره سبز متفاوت بود بطوریکه تظاهرکنندگان خشمگین پرچم‌های اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و آمریکا را در این کشور آتش زدند. همزمان با روز جهانی کارگر در سایر کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، سوئیس، انگلیس و هلند نیز تظاهرات گسترده کارگران و اتحادیه‌های اصناف برگزار شد.
بیشتر از این خبر

اعضای جدید هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران مشخص شدند

انتخابات هشتمین دوره هیات رئیسه اتاق اصناف ایران برگزار و اعضای هیئت رئیسه این اتاق مشخص شدند.
بیشتر از این خبر

مقام صنفی: برای قیمت پیاز هشدار داده بودیم

ایسنا/یکی از اعضای هیات رئیسه فروشندگان میوه و سبزی ضمن اشاره به اینکه در خصوص افزایش قیمت پیاز هشدار دادیم اما کسی به صحبت‌های ما توجه نکرد در مورد عوامل رشد قیمت میوه نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت. باقری - عضو هیات رئیسه اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - در نشست بررسی مشکلات صنف فروشندگان‌ میوه‌ و سبزی کشور اظهار کرد: اصناف و اتحادیه‌ها را هیچ دولت و مجلسی قبول ندارد، در حالی که بهترین و رایگان‌ترین کارشناسان در هر بخش اتحادیه‌ها و تشکل‌ها هستند.
بیشتر از این خبر

تشکیل ۴۴۷ کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی در تعاون روستایی

معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از تشکیل ۴۴۷ کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی و استقرار دبیرخانه آن‌ها در تعاون روستایی استان ها خبر داد.
بیشتر از این خبر

قفل انحصار مجوزهای صنفی شکسته شد

فارس/رئیس اتاق اصناف در نامه‌‍‌ای خطاب به روسای اتاق‌های صنفی و اتحادیه‌های کشور، شیوه‌نامه‌ اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها و اتصال مجوزهای صنفی به درگاه ملی مجوزها را ابلاغ کرد. در راستای سیاست انحصارزدایی از مجوزها و حذف رانت و امضای طلایی، با بهره‌برداری از درگاه ملی مجوزها در اردیبهشت سال گذشته، تمام مجوزهای دستگاهی و سازمانی کشور از طریق این درگاه و به صورت بر خط صادر می‌شد، اما بخش دیگری از مجوزهای کشور که مرتبط با مجوزهای صنفی(پروانه‌های کسب) می‌شوند و قریب به ۶۰ درصد آن‌ها را تشکیل می‌دهند به تازگی از طریق درگاه ملی مجوزها صادر می‌شود.
بیشتر از این خبر