خبرهای مرتبط با بورس

بورس به بازاری سازمان‌یافته گفته می‌شود که قیمت‌گذاری، خرید و فروش کالا، قرارداد آتی و اوراق بهادار در آن انجام می‌پذیرد. بورس به دو نوع بورس کالا و بورس اوراق بهادار. طبقه‌بندی می‌شود. در بورس کالا، کالا و در بورس اوراق بهادار، سهام و اوراق قرضه مورد م

خبرهای اخیر از بورس

بورس در سال جدید پربازده ترین بازار است. مجامع بورسی را رصد کنید

علی فراقی کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که بورس در سال ۱۴۰۲ بازده بسیار خوبی خواهد داشت.
بیشتر از این خبر

شاخص بورس 15 هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس 15 هزار واحد رشد کرد مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 فروردين 1402 14:25 شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۵هزار واحدی روبرو شد.  به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 14میلیارد و 697میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 8هزار و 561میلیارد تومان در بیش از 818هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 15هزار و 302واحدی در ارتفاع 2میلیون و 44هزار و 499واحد قرار گرفت
بیشتر از این خبر

پیش‌‌بینی بورس فردا ۹ فروردین ۱۴۰۲

فردای اقتصاد/ بورس امروز نیز مسیر صعودی خود در سال جدید را ادامه داد و توانست بازاری سبز را به سهامداران ارائه دهد. اگرچه در میان تقاضای خوبی که در بازار وجود دارد همچنان اندک عرضه‌ای در برخی سهام دیده می‌شود اما قدرت خریداران فعلا در سطوحی قرار دارد که اجازه کاهش قیمت را به نمادها نداده و بخش عمده‌ای از بازار در روند افزایشی قیمت قرار دارند.
بیشتر از این خبر

بزرگترین معامله تاریخ بورس تهران

اکو ایران/ روز شنبه 7 آبان ماه 1401 رقابت بر سر بلوک 12 درصدی فارس به قیمت پایه هر سهم یک‌هزار و ۳۹۷ تومان میان دو شرکت اهداف وابسته به صندوق بازنشستگی نفت و پالایشگاه نفت تهران(شتران) آغاز شد. اما این موضوع با اعتراض سهامداران شتران همراه بود و سهامداران معتقد بودند که  شتران باید برای اجرای طرح های توسعه ای خود و به منظور افزایش سود آوری شرکت این مبالغ را هزینه کند نه برای کسب کنترل نماد فارس، که خلاف حاکمیت شرکتی است.
بیشتر از این خبر

عضو اتاق بازرگانی: بازار مسکنی داریم که یک ایرانی عادی نمی‌تواند در آن خانه بخرد

نوداقتصادی/ رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی گفت: با سیاست اشتباه بورسی که در سال‌های گذشته انجام شد، بورس را نابود کردیم و کاری کردیم تا همه سرمایه‌های بخش خصوصی به سمت مسکن برود!علیرضا کلاهی صمدی افزود: بازار مسکنی داریم که یک ایرانی عادی نمی‌تواند در آن خانه بخرد. متاسفانه سرمایه‌های کشور در بخش مسکن قفل شده و کل ارزش املاک و مستغلات در کشور ۶ برابر GDP کشور است.
بیشتر از این خبر