خبرهای مرتبط با ولادیمیر پوتین

Vladimir Putin

ولادیمیر ولادیمیروویچ پوتین (زادهٔ ۷ اکتبر ۱۹۵۲) سیاستمدار روسی و افسر اطلاعاتی سابق است که اکنون رئیس‌جمهور روسیه است. او از ۲۰۱۲ میلادی در این سمت در حال خدمت است و پیش از آن نیز از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۸ میلادی نیز این سمت را بر عهده داشت. همچنین او از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰ میلادی و مجددا از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ نیز نخست‌وزیر بود. پوتین پس از الکساندر لوکاشنکو، دومین رئیس‌جمهور اروپایی است که طولانی‌ترین مدت دورهٔ ریاست جمهوری را بر عهده داشته‌است.

خبرهای اخیر از ولادیمیر پوتین

استفاده از کارت بانکی برای امور روزمره شرکت‌های حقوقی مجاز شد

اقتصاد آنلاین/ رییس اتاق بازرگانی تهران به درخواست شرکتهای حقوقی برای بهره مندی از کارتهای بانکی برای استفاده در امور روزمره شرکتها اشاره کرد و گفت: مطابق با توافقات به عمل آمده با بانک مرکزی، شرکتهای حقوقی که تا پیش از این اجازه استفاده از کارت بانکی را نداشتند، می توانند برای انجام امور روزمره شرکتهای خود از کارت بانکی استفاده کنند. مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به گزارش های منتشر شده از سوی نهادهای بین المللی در خصوص وضعیت اقتصاد دنیا گفت: در گزارشی که بانک جهانی منتشر کرده، با توجه به بحران انرژی که ناشی از جنگ روسیه و اوکراین حادث شده، میزان هدررفت نفت در میادین نفت جهان مورد رصد قرار گرفته است که بر این اساس، در حوزه جلوگیری از هدررفت انرژی پیشرفت جدی حاصل نشده است.
بیشتر از این خبر

رسانه روسی: مسکو اسناد محرمانه‌ عمارت ترامپ را خوانده است!

ایسنا/ شبکه تلویزیونی دولتی روسیه درباره کشف اسناد فوق محرمانه از عمارت ترامپ در مارالاگو گزارش داد که "بدیهی است اگر مدارک مهمی در کار بوده باشد، در مسکو برای مدتی مورد بررسی قرار گرفته است!"به نقل از وب‌سایت نشریه نیوزویک، دوشنبه گذشته اف‌بی‌آی با تایید دادستان کل آمریکا اقدام به تفتیش عمارت لوکس دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در فلوریدا کرد و هدف از این جستجو یافتن اسناد محرمانه و اطلاعات فوق حساس و همچنین دیگر اسناد طبقه‌بندی‌شده عنوان شد. در همین حال واشنگتن پست پنج‌شنبه گذشته گزارش داد که مقامات فدرال به دنبال اسنادی در رابطه با تسلیحات هسته‌ای هستند، اما ترامپ این گزارش را "حقه" خواند.
بیشتر از این خبر

ناوالنی: در سلول انفرادی هستم

ایسنا/ ناوالنی گفت، مقام‌های زندان وی را به دلیل نقض قوانین و پس از آنکه سعی داشت تا هم سلولی‌هایش را برای تشکیل یک اتحادیه تجاری تشویق کند، به سلول انفرادی انداخته‌اند. به نقل از خبرگزاری رویترز، الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پس از آنکه به نقض آزادی مشروط، کلاه‌برداری و اهانت به دادگاه متهم شد، باید ۱۱ سال و نیم در حبس باشد.
بیشتر از این خبر

اوکراین ورشکسته شده است

رئیس مجلس سفلی روسیه با اشاره به وضعیت مالی بحرانی دولت اوکراین، اعلام کرد: کی یف بدون همراهی متحدان غربی خود قادر به تامین نیازهای مردم خود نیست.
بیشتر از این خبر

بازدید قریب‌ الوقوع کارشناسان آژانس انرژی اتمی از نیروگاه زاپروژیا در اوکراین. کی‌یف مانع تراشی نکند

روسیه از بازدید قریب‌ الوقوع کارشناسان آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی از نیروگاه اتمی زاپروژیا در اوکراین خبر داد و از کی یف خواست تا در این مسیر مانع تراشی نکند.
بیشتر از این خبر