خبرهای مرتبط با غلامرضا تاج‌گردون

Gholamreza-Tajgardoon

غلامرضا تاجگردون (زادهٔ شهریور ۱۳۴۵ گچساران) سیاستمدار، اقتصاددان و مدرس دانشگاه ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نمایندهٔ منتخب دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و همچنین استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی فعالیت می‌نماید. وی دانش‌آموخته کارشناسی اقتصاد نظری و کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی می‌باشد. تاجگردون فعالیت شغلی خود را از سال ۱۳۶۸ در وزارت امور اقتصادی و دارایی آغاز کرد و از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ مدیرکل دفتر تحقیقات و سیاست‌های مالی این وزارتخانه بود، از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۳ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد و در فاصله سالهای ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۰ نیز بعنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس فعالیت می‌کرد.

خبرهای اخیر از غلامرضا تاج‌گردون

روایت تاجگردون از پشت‌پرده‌های بودجه و ماجرای بنزین در سال ۹۸

اعتماد/ غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با مجموعه رسانه‌ای «اعتماد»  ناگفته‌هایی از حواشی افزایش نرخ بنزین در آبان 1398 دارد که از گفتن آنها طفره می‌رود و بیان آنها را به تاریخ حواله می‌دهد.   ماه‌های پایانی سال را می‌توان فصل بودجه نامید؛ فصلی که دخل و خرج یک‌سال آینده کشور و لااقل نقشه‌راه آن را مشخص می‌کند.
بیشتر از این خبر

انتقاد تاجگردون از دخالت های مجمع تشخیص در بودجه

نوداقتصادی/ غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام بیشترین دخالت‌ها را در بودجه می‌کند. هر وقت می‌خواهند مجلس را دور بزنند به سراغ سران قوا می‌روند.
بیشتر از این خبر

راه صلح مجلس و دولت از نظر تاجگردون

اکو ایران/ حوزه اختیارات مجلس و دولت در زمینه بودجه سنواتی، یکی از نقاط چالش برانگیز در رابطه دولت و مجلس است؛ موضوعی که در سال‌های اخیر زمینه تنش میان دولت و مجلس بر سر حدود اختیارات هر یک از این قوا در زمینه بودجه را فراهم و گاه این تنش‌ها در عرصه عمومی نیز عیان شده است. راه صلح میان مجلس و دولت چیست؟ غلامرضا تاجگردون رئیس سابق کمیسیون بودجه مجلس به این سوال پاسخ می‌دهد.
بیشتر از این خبر

تفاوت روسای جمهور در وعده‌های استانی

اکو ایران/ سفرهای استانی روسای جمهور اگرچه معمولا ردیفی مجزا در بودجه های سنواتی دارند اما تعدد وعده ها معمولا بار مالی بیش از ردیف بودجه ای سفرهای استانی به دولت تحمیل می کند؛ موضوعی که سبب می شود اغلب وعده ها تحقق نیابند و در سطح شعارهای پوپولیستی باقی بمانند.  غلامرضا تاجگردون رئیس سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با اکوایران با نگاهی آسیب شناسانه به لوایح بودجه سنواتی، به اثرات منفی وعده ها و قول های خارج از قواعد روسای جمهور در دوره های مختلف پرداخته است.
بیشتر از این خبر

سوال اساسی تاجگردون: این برجام را نیاز نیست مجلس تصویب کند؟

خبرآنلاین/ غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران در مجلس دهم در توئیتی با هشتگ های برجام و مجلس نوشت: یک سوال اساسی؛ برجام قبلی را مجلس تصویب کرده بود. آیا این برجام را نیاز نیست مجلس تصویب کند ، یا همان برجامه؟ نتیجه……
بیشتر از این خبر