خبرهای مرتبط با لامحسین محسنی اژه‌ای

Gholam-Hossein Mohseni-Eje

غلامحسین محسنی اژه‌ای (زادهٔ ۱۳۳۵) سیاستمدار، روحانی و قاضی ایرانی است. او در تیر ۱۴۰۰ به عنوان رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران منصوب شد . وی سمت‌هایی چون دادستان دادگاه ویژه روحانیت، وزیر اطلاعات در دولت نهم و دادستان کل کشور را در اختیار داشته و هم‌اکنون رئیس قوه قضائیه و نیز از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

خبرهای اخیر از لامحسین محسنی اژه‌ای

دستورات رئیس عدلیه درخصوص رسیدگی به گزارش تحقیق و تفحص از فولاد

میزان/ رئیس قوه قضاییه درخصوص نحوه رسیدگی به گزارش واصل شده تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه به قوه قضاییه گفت: دادستان تهران شعبه‌ای ویژه‌ برای رسیدگی به موضوع گزارش واصل شده تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اختصاص دهد. به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، امروز (دوشنبه ۷ شهریور) طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضاییه، ضمن تسلیت مجدد رحلت عالم وارسته آیت‌الله ناصری به محضر مقام معظم رهبری، علمای اعلام، حوزه‌های علمیه، مردم شریف استان اصفهان و منطقه دولت‌آباد این استان و آشنایان و خانواده آن عالم ربانی، یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی و شهیدان قوه قضاییه آیت‌الله قدوسی و لاجوردی را گرامی داشت.
بیشتر از این خبر

اژه ای ارتحال آیت الله ناصری را تسلیت گفت

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه، ارتحال آیت‌الله ناصری را تسلیت گفت.
بیشتر از این خبر

رئیس کل دادگستری تهران: گزارش تحقیق و تفحص درباره فولاد مبارکه هنوز نهایی نشده است

فارس/ رئیس کل دادگستری تهران گفت: براساس آخرین پیگیری‌ها هنوز گزارش تحقیق و تفحص در مورد فولاد مبارکه تدوین و نهایی نشده است. در راستای پیگیری دستور رئیس قوه قضاییه در خصوص گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس در مورد فولاد مبارکه، علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: روز گذشته در جلسه شورای عالی قوه قضاییه، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در خصوص اخباری که پیرامون گزارش های مفاسد رخ داده در فولاد مبارکه مطرح شده بود، دستوری صادر کردند تا موضوع به‌طور دقیق، جامع، سریع و در چارچوب قوانین پیگیری شود و شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوع در دادسرا و دادگستری تهران تعیین شود.
بیشتر از این خبر

دستور قاضی‌القضات درخصوص گزارش تحقیق و تفحص مجلس از شرکت فولاد

میزان/ رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تا شب گذشته که در خصوص گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس پیگیری می‌کردم، این گزارش هنوز به قوه قضاییه واصل نشده است، گفت: رئیس کل دادگستری استان تهران و دادستان تهران به محض وصول گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس، ضمن تشکیل شعبه‌ای ویژه، با دقت و سرعت و رعایت همه جوانب، گزارش مزبور را مورد رسیدگی قرار دهندبه گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، امروز (دوشنبه ۳۱ مرداد) طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضاییه، با اشاره به گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس، گفت: تا شب گذشته که پیگیری می‌کردم، این گزارش هنوز به قوه قضاییه واصل نشده است؛ حال آنکه در رسانه‌ها مطرح شده گزارش مزبور به دستگاه قضایی واصل شده است. *لزوم تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به گزارش تحقیق و تفحص مجلس در دادگستری و دادستانی استان تهرانوی تصریح کرد: علی‌ایحال، رئیس کل دادگستری استان تهران و دادستان تهران به محض وصول گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس، ضمن تشکیل شعبه‌ای ویژه، با دقت و سرعت و رعایت همه جوانب، گزارش مزبور را مورد رسیدگی قرار دهند؛ باید توجه داشت که اینگونه گزارش‌ها که در مجلس قرائت می‌شود، ذهنیت‌هایی را در مردم ایجاد می‌کند لذا ضروری است در رسیدگی به آنها نهایت دقت و سرعت لحاظ شود تا بر مبنای حق و قانون قضاوت شود.
بیشتر از این خبر

دستورات محسنی اژه‌ای در رابطه با گزارش مجلس از یک تحقیق و تفحص

رئیس قوه قضائیه در خصوص گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس گفت: این گزارش هنوز به قوه قضائیه  واصل نشده است اما دادستان و رئیس دادگستری تهران، به محض وصول به موضوع رسیدگی کنند.
بیشتر از این خبر