خبرهای مرتبط با صادق زیباکلام

Sadegh-Zibakalam

صادق زیباکلام مفرد (زاده ۲۲ خرداد ۱۳۲۷، خیابان ری تهران)، استاد علوم سیاسی، نویسنده و از کارشناسان خبره ایرانی با گرایش اصلاح‌طلبی و نوآزادی‌خواهانه است. او دکترای علوم سیاسی از دانشگاه برادفورد دارد. او استاد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد بود. و هم‌اکنون استاد تمام دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

خبرهای اخیر از صادق زیباکلام

زیباکلام: نارضایتی در جامعه ایران رخنه کرده است

آرمان ملی/ صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در یادداشتی که در آرمان ملی منتشر شد به ناآرامی‌های اخیر پرداخت.  در آرمان ملی نوشت: میلیون‌ها ایرانی  چه در داخل کشور و چه در خارج کشور از غروب به بعد منتظر هستند که ببینند آیا امشب هم تظاهرات صورت می‌گیرد یا خیر؟متأسفانه تاکنون برخورد به گونه‌ای بوده که با برخورد آن در گذشته هیچ تفاوت آشکاری مشاهده نمی‌شود.
بیشتر از این خبر

هشدار زیباکلام به رئیسی

اعتماد/ سعید زیباکلام در بررسی ماجرای مهسا امینی به رئیسی هشدار داد. ماجرای مرگ مهسا امینی به اینجا کشیده شده که رئیس جمهور، جناب آقای رئیسی، شخصا و بلاواسطه وارد شده به معاون امنیتی وزارت کشور دستور ویژۀ بررسی داده‌اند.
بیشتر از این خبر

زیباکلام و غفوری فرد بررسی کردند؛ از آتش زدن برجام تا چرخش نرم اصولگرایان

خبرآنلاین/ اوج عکس العمل اصولگرایان به ویژه نواصولگرایان در سال ۹۷ به ویژه با خروج آمریکا از برجام، به آتش کشیدن متن برجام در مجلس بود. اما آیا قرار بود اصولگرایان و نواصولگرایان برای همیشه برایشان در بر همان پاشنه نفی برجام بچرخد؟اگر اصول گرایان و اصلاح طلب‌ها متفاوت بودن یکدیگر را به رسمیت بشناسند تحول بزرگی در صحنه سیاست ایران به وقوع پیوسته است.
بیشتر از این خبر

زیباکلام خطاب به روحانی: برای شکستن سکوت کمی دیر است!

گسترش نیوز/ زیباکلام پیرامون اینکه حسن روحانی بالاخره سکوت خود را شکست، واکنش نشان داد. «حسن روحانی سکوتش را شکست» ساعاتی پیش تقریبا تعداد کثیری از رسانه‌ها با این عنوان اظهارات رئیس جمهور سابق را پوشش دادند، این درحالی است که با وجود گذشت بیش از یک سال از روی کار آمدن دولت سیزدهم، اولین بار است که رئیس دولت تدبیر و امید سعی بر پرده برداری از مشکلات و سنگ اندازی های زمان مسئولیتش دارد.
بیشتر از این خبر

طعنه سنگین زیباکلام به انتقادهای رئیسی از دولت قبل

آرمان ملی/ صادق زیباکلام در یادداشتی نوشت: ای‌کاش این سنت بتواند زمانی متوقف شود و مسئولان به جای متهم ساختن گذشتگان در حقیقت به خود می‌پرداختند. در ایران بعد از انقلاب سنتی معمول شده که دولت‌های برسرکار، گذشتگان را محکوم می‌کنند که اینها باعث ناملایمات، نابسامانی‌ها، کاستی‌ها و خلاصه وضع نابسامان موجود هستند.
بیشتر از این خبر