خبرهای مرتبط با مایک پومپئو

Mike Pompeo

مایکل ریچارد پومپئو (Michael Richard Pompeo) (زاده ۳۰ دسامبر ۱۹۶۳ در اورنج، کالیفرنیا) که با نام مایک پومپئو شناخته شده؛ حقوقدان، سیاستمدار و افسر بازنشسته ارتش آمریکا است که از آوریل ۲۰۱۸، به عنوان ۷۰اُمین وزیر امور خارجه آمریکا منصوب شده‌است. او پیش از آن به مدت یک سال اداره‌کننده سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و پیش‌تر نیز نماینده حوزه انتخابیه چهارم کانزاس از حزب جمهوری‌خواه آمریکا در مجلس نمایندگان آمریکا بود که برای نخستین‌بار در ۳ ژانویه ۲۰۱۱ میلادی به‌عضویت این مجلس درآمد. او عضو جنبش تی‌پارتی در حزب جمهوری‌خواهان آمریکا است و در سمت راست طیف سیاسی جمهوری‌خواهان قرار می‌گیرد. او همچنین عضو انجمن ملی اسلحه، گروه لابی گسترش استفاده از سلاح گرم در آمریکا است. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، پس از برکناری رکس تیلرسون، مایک پومپئو را در ۱۳ مارس ۲۰۱۸ به عنوان وزیر خارجه آمریکا معرفی کرد

خبرهای اخیر از مایک پومپئو

درخواست آمریکایی‌ها از ایران در مورد قاتلان شهید سلیمانی

فارس/  امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها در مذاکرات اخیر برجام درخواست داشتند که نام ۶۰ نفر از عاملان و آمران ترور شهید سلیمانی از لیست سیاه ایران خارج شود و ما گفتیم این موضوع خط قرمز ماست و قابل معامله نیست. یکی از وزرای خارجه کشورهایی که نقش واسطه را داشت به من گفت مقامات آمریکایی به ما می‌گویند ماهانه فقط برای امنیت پمپئو ۲ میلیون دلار هزینه می‌کنیم.
بیشتر از این خبر

پمپئو: اظهارات بایدن درباره جنگ هسته ای بدون ملاحظه بود

وزیر امور خارجه سابق آمریکا اظهارات جو بایدن رئیس جمهور این کشور درباره خطرات جنگ هسته ای را بی پروایانه و بدون ملاحظه خواند.
بیشتر از این خبر

خط و نشان «پمپئو» برای چین

ایسنا/ وزیر امور خارجه سابق آمریکا در جریان سفر به تایوان گفت اگر واشنگتن نمی‌خواهد رویای "قرن چینی" شی جینپینگ محقق شود، باید به "تعامل کورکورانه" با پکن پایان دهد. به گزارش روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا همچنین با انتقاد از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، گفت، بایدن مکررا باعث ایجاد سردرگمی در موضع واشنگتن نسبت به حمله احتمالی چین به تایوان شده و این موضوع او را "شدیدا نگران" ساخته است.
بیشتر از این خبر

خشم پمپئو از خرید نفت ایران توسط چین

فارس/ به رغم اذعان مقام‌های واشنگتن به شکست کارزار «فشار حداکثری»، مراودات نفتی چین و ایران، وزیر خارجه سابق آمریکا را عصبانی کرده و خواستار تشدید تحریم‌ها شده است. «مایک پمپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا ضمن انتقاد شدید از مواضع دولت جو بایدن، خشم خود را درباره تداوم فروش نفت ایران به چین ابراز کرد.
بیشتر از این خبر

درخواست پمپئو از بایدن: از صدور روادید برای رئیسی خودداری کن

ایسنا/ وزیر امورخارجه پیشین آمریکا در لفاظی جدید خود علیه کشورمان از رئیس جمهور کشورش خواست تا از صدور روادید برای ابراهیم رئیسی به منظور سفر به نیویورک خودداری کند. مایک پمپئو وزیر امورخارجه پیشین آمریکا که همواره مواضعی به شدت ضد ایرانی داشته است با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر ادعاهایی واهی علیه کشورمان مطرح کرد.
بیشتر از این خبر