خبرهای مرتبط با عراق

Iraq

عِراق با نام رسمی جمهوری عراق کشوری در خاورمیانه و جنوب غربی آسیا است. پایتخت عراق شهر بغداد است. این کشور از جنوب با عربستان سعودی و کویت، از غرب با اردن و سوریه، از شرق با ایران و از شمال با ترکیه همسایه است. عراق در بخش جنوبی خود، مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد و دو رود مشهور دجله و فرات که سرآغاز تمدن‌های باستانی بین‌النهرین در طول تاریخ کهن این کشورند از شمال کشور به جنوب آن روان هستند و با پیوستن به رود کارون، اروندرود را تشکیل می‌دهند و به خلیج فارس می‌ریزند.

خبرهای اخیر از عراق

سررسید وام صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی به عراق، یک سال تمدید شد

تسهیلات بانکی سررسید شده صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی که عراقی ها مطالباتشان را پرداخت نکرده اند، برای یک سال دیگر تمدید شد.
بیشتر از این خبر

درخواست العامری برای دیدار با صدر و سکوت مقتدی

ایسنا/ منابع اعلام کردند که رهبر ائتلاف الفتح عراق خواهان دیدار با رهبر جریان صدر شده اما دفتر وی هنوز پاسخی نداده است. به نقل از شفق نیوز، یکی از رهبران ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری گفت: العامری درخواستی را به دفتر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق برای دیدار با وی در روز پنج شنبه داده است اما صدر هنوز پاسخی به این درخواست نداده است.
بیشتر از این خبر

رئیس کل دیوان محاسبات عراق در مجلس حضور یافت

رئیس کل دیوان محاسبات عراق و هیئت همراه وی در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی حضور یافتند.
بیشتر از این خبر

تظاهرات حامیان صدر تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد

ایسنا/ رهبر جریان صدر عراق امروز(سه‌شنبه) از تعلیق تظاهراتی که قرار بود شنبه آینده برگزار شود تا اطلاع ثانوی خبر داد. به گزارش شفق نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق امروز(سه‌شنبه) در بیانیه‌ای در توئیتر اعلام کرد: "به اصلاحات ادامه می‌دهیم و علیه فساد قیام می‌کنیم.
بیشتر از این خبر

بن‌بست سیاسی بر روی میز العامری و پلاسخارت در بغداد

فارس/ در دیدار نماینده سازمان ملل در عراق با رئیس ائتلاف «الفتح» درباره مهم‌ترین تحولات سیاسی و راه‌‌حل بحران موجود رایزنی شد. «جنین هانس پلاسخارت» نماینده سازمان ملل در امور عراق امروز (سه شنبه) با «هادی العامری» رئیس ائتلاف عراقی «الفتح» دیدار و درباره جدیدترین تحولات سیاسی در بغداد گفت‌وگو کرد.
بیشتر از این خبر