خبرهای مرتبط با حسن روحانی

hassan-rouhani

حسن روحانی با نام قبلی حسن فریدون (زادهٔ ۲۱ آبان ۱۳۲۷ در سرخه) روحانی و سیاستمدار ایرانی، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و از سال ۱۳۷۸ نمایندهٔ استان تهران در مجلس خبرگان رهبری است. روحانی از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ هفتمین رئیس‌جمهور ایران، از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کنندهٔ ارشد ایران با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا دربارهٔ برنامهٔ هسته‌ای ایران،   از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۲ عضو شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از رهبر جمهوری اسلامی ایران و از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۲ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده‌است. روحانی سابقهٔ پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دورهٔ چهارم و دورهٔ پنجم، بوده‌است.

خبرهای اخیر از حسن روحانی

سیمایی متفاوت از روحانی پساریاست جمهوری

قرن نو/ به نظر می رسد روحانی حتی تن به افشای برخی ناگفته ها بدهد تا برخی ابهامات درباره دوران ریاست جمهوری اش را شفاف سازی کند، آنچنان که طی روزهای اخیر نیز برخی ناگفته از دوران ریاست جمهوری او در قالب کتابی منتشر شد. سکوت حسن روحانی مدتی‌ست شکسته شده، یا گاه و بی گاه با وزرا و مدیران دوران ریاست جمهوری اش جلسه می گذارد، یا سری به فضای مجازی زده و توئیتی را منتشر می کند یا با رفقای سیاسی اش از زبان ناطق نوری گرفته تا سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی گعده های شبه انتخاباتی برگزار می کند.
بیشتر از این خبر

تورم ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر است؟

اکو ایران/ در حکایات آمده است که فردی نام فرزندش را رستم گذاشت و بعد، از هیبت این نام می‌ترسید که او را صدا بزند. حسن روحانی هم در فروردین ۹۷، ارز ۴۲۰۰ تومانی را وارد سیاستگذاری اقتصادی کشور کرد و تا آخرین روز دولتش نگران آن بود که تغییر و حذف نرخ ترجیحی، تورم بالایی رقم بزند و موجب اعتراض عمومی شود.
بیشتر از این خبر

گفت‌وگوی تلفنی روحانی با رئیسی به مناسبت هفته دولت

ایلنا/ حسن روحانی در تماسی تلفنی با حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران هفته دولت را به وی تبریک گفت. حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق کشورمان در این گفت‌وگوی تلفنی با آرزوی موفقیت دولت، بار دیگر آمادگی خود و اعضای دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای هرگونه مساعدت و همفکری و همکاری با دولت سیزدهم در جهت رفع مشکلات کشور و مردم را مورد تاکید قرار داد.
بیشتر از این خبر

آقای قالیباف ! خجالت شما برای مردم نان و آب نمی‌شود

آقای قالیباف ! خجالت شما برای مردم نان و آب نمی‌شود مجلسعصر ایران نوشت : بهتر نبود که رئیس محترم پارلمان هم، وظیفه خود را درست انجام می‌داد که حالا مجبور به خجالت کشیدن نباشد؟ بالاخره او از سال ۹۹ بر کرسی سبز رنگ ریاست مجلس تکیه زده است و نمی‌تواند مانند رئیس جمهور رئیسی همه تقصیرها را به گردن دولت حسن روحانی بیندازند.
بیشتر از این خبر

پیام تسلیت روحانی درپی درگذشت آیت‌الله ناصری  

فارس/ رییس جمهور سابق ایران در پیامی درگذشت آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی را تسلیت گفت. متن پیام حسن روحانی به این شرح است:درگذشت عالم ربانی، استاد اخلاق مرحوم آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی را تسلیت عرض می‌کنم.
بیشتر از این خبر