خبرهای مرتبط با سید احسان خاندوزی

Ehsan Khandouzi

سیّد احسان خاندوزی (زاده ۲۳ شهریور ۱۳۵۹) پژوهشگر و سیاستمدار اصولگرای ایرانی، وزیر امور اقتصادی و دارایی از ۳ شهریور ۱۴۰۰ و سخنگوی اقتصادی دولت ایران از ۴ آبان ۱۴۰۰ است. او هم‌اکنون عضو هیئت علمی دانشکدهٔ اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است

خبرهای اخیر از سید احسان خاندوزی

درآمد نفتی ایران پنج برابر بیشتر از ۱۴۰۰؛ بسته کوتاه مدت دولت برای مهار تورم

ایسنا/ وزیر اقتصاد گفت: دولت مردمی با ورود دقیق به وضعیت اقتصادی مردم تلاش کرد با در پیش گرفتن راهکارهایی کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت معیشتی در عین حال به برنامه بلندمدتی برای حل مشکلات اقتصادی توجه کند. احسان خاندوزی در آغاز نشست خبری خود با ارائه گزارشی از عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم، اظهار کرد: در سوم شهریور زمانی کابینه جدید شروع به کار کرد که نوسانات قیمتی و بی‌انضباطی مالی و شرایط کرونا و گره خوردن بسیاری از مسائل به برجام منجر شده بود که فعالان اقتصادی چشم‌انداز روشنی از آینده و فعالیت خود نداشته باشند.
بیشتر از این خبر

انرژی صرفه جویی شده را بفروشید

اکو ایران/ ماه گذشته بود که احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی از تصویب دستورالعمل انتشار «گواهی صرفه‌جویی انرژی» در بورس خبر داد تا مشوقی برای استانداردسازی و حرکت در مسیر اصلاح الگوی مصرف باشد.  تا به حال چه اقداماتی برای این طرح انجام شده؟ این طرح مشمول چه بخش‌هایی می‌شود و سازوکار خرید و فروش میزان انرژی صرفه‌جویی شده در بورس چگونه خواهد بود؟ و مهم‌تر اینکه چه زمانی اجرا می‌شود؟.
بیشتر از این خبر

حذف یارانه نقدی به تاخیر افتاد؛ وزیر اقتصاد: کالابرگ الکترونیکی تا پایان سال اجرا می‌شود

ایلنا/ وزیر اقتصاد از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه در برخی از استان‌های کشور به صورت پایلوت خبر داد.  احسان خاندوزی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه، از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه در برخی از استان‌های کشور به صورت پایلوت خبر داد و گفت: با تصویب کالابرگ الکترونیک در هیات دولت تا پایان سال  شاهد اجرای آن در تمامی استان‌های کشور خواهیم بود.
بیشتر از این خبر

قیام اقتصادی در راه است

اکو ایران/در چند روز گذشته معاون اقتصادی رییس جمهور و وزیر اقتصاد، صحبت های مشابهی درباره برنامه های اقتصادی دولت داشته اند. اصلاح نظام بانکی، تمرکز بر افزایش ریسک فعالیت های غیرمولد و نگه داشتن درآمد استان ها درون هر استان موضوعاتی هستند که از سوی محسن رضایی و احسان خاندوزی مطرح شده‌اند و معاون اقتصادی رییس جمهور از اقدامات جدید دولت در حوزه اقتصاد با عنوان قیام اقتصادی یاد کرده.
بیشتر از این خبر

صدور ۷۴ هزار مجوز کسب و کار در مدت پنج ماه

صدا و سیما/وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اقدامات دولت برای تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار، گفت: تاکنون ۲۴۰ هزار تقاضای مجوز در درگاه ملی مجوز‌ها ثبت و برای ۷۴ هزار درخواست، مجوز صادر شده است.  به گزارش شادا، سید احسان خاندوزی که همزمان با سومین روز هفته دولت به ارومیه سفر کرده است، بعد از حضور در گلزار شهدای این شهر و ادای احترام به مقام شهدا در باغ رضوان و دیدار با خانواده شهدا، پیش از خطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگزاران سخنرانی کرد.
بیشتر از این خبر

وزیر اقتصاد: وزارت رفاه وعده داده که طرح کالابرگ نان در شهریورماه برای کل کشور قابل پیاده شدن باشد، حتی در زمان قطعی اینترنت

وزیر اقتصاد: وزارت رفاه وعده داده که طرح کالابرگ نان در شهریورماه برای کل کشور قابل پیاده شدن باشد، حتی در زمان قطعی اینترنت مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : پنج شنبه, 03 شهریور 1401 12:35 وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به ۷۷ میلیون نفر یارانه می‌گیرند، اظهار کرد: در تعیین دهک‌ها مردم نارضایتی‌های بسیاری دارند و این جزء مواردی است که باید در مورد مقدماتش سخت‌گیری و دقت می‌شد تا مردم سختی آن را احساس نکنند.  به گزارش  تسنیم، «احسان خاندوزی»  در برنامه «بدون توقف» با اشاره به وجود نظرات موافق و مخالف در خصوص ارز ترجیحی گفت: ما در حوزه سیاست‌های اقتصادی دسته‌بندی‌های فکری و نظری متفاوتی داریم، در این موضوع خاص ساماندهی یارانه‌ها و ارز ترجیحی واقعیت این است که اکثریت صاحبنظران اقتصادی اصل این سیاست را قبول دارند و در اکثریت موارد نیز فعالان اقتصادی خودشان اعلام می‌کنند که ما با این سیاست موافق هستیم

1401\06\03 15:12:09