خبرهای مرتبط با رجب طیب اردوغان

Recep-Tayyip-Erdoğan

رجب طیب اردوغان ( Recep Tayyip Erdoğan) (زاده ۲۶ فوریه ۱۹۵۴) رئیس‌جمهور کنونی رژیم ترکیه است. وی در ۱۴ مارس ۲۰۰۳ به عنوان بیست و هفتمین نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد. او رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه است. در مرداد ۱۳۹۳، رجب طیب اردوغان توانست با کسب بیش از ۵۰ در صد از کل آرا در دور اول انتخابات به پیروزی دست یافته و دوازدهمین رئیس‌جمهور ترکیه شود. رجب طیب اردوغان با کسب نزدیک ۵۳ درصد آراء در انتخابات سراسری ترکیه (۲۰۱۸) به عنوان اولین رئیس‌جمهور نظام ریاستی ترکیه برای یک دوره پنج ساله دیگر انتخاب شد.

خبرهای اخیر از رجب طیب اردوغان

اردوغان برای مصر هم پیام آشتی ارسال کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در پیامی دوستانه خطاب به مصر و مردم این کشور، خواستار رفع اختلافات میان آنکارا و قاهره شد.
بیشتر از این خبر

شوک بزرگ به اردوغان برای بیدار شدن از کابوس سوریه. آیا موعد عادی سازی روابط دمشق-آنکارا است؟

طی روزهای اخیر مواضع آنکارا درباره سوریه به گونه ای بوده است که ناظران امور از آن به مثابه چراغ سبز و تغییر لحن ترکیه در قبال دمشق نام می برند هر چند برخی با دیده تردید به این تحول می نگرند.
بیشتر از این خبر

پوتین چگونه توانست اردوغان را برای آشتی با سوریه متقاعد کند؟

تحلیلگر برجسته جهان عرب در یاداشتی با اشاره به موافقت اردوغان با آغاز روند آشتی با سوریه، به بررسی زوایای این مساله از جمله نقش پوتین در دست کشیدن رئیس جمهور ترکیه از لجاجت اشاره کرده است.
بیشتر از این خبر

اردوغان و رئیس رژیم صهیونیستی رایزنی کردند

مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه ای از رایزنی اردوغان و رئیس رژیم صهیونیستی درباره بازگشت سفرای دو طرف خبر داد.
بیشتر از این خبر

تشکر اردوغان از رئیس‌ رژیم صهیونیستی

فارس/ رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگو با رئیس رژیم صهیونیستی ضمن بحث و تبادل نظر درباره ازسرگیری روابط دیپلماتیک میان دو طرف، از او برای تقویت روابط دوجانبه تشکر کرد. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی، امروز (جمعه)، تلفنی با یکدیگر گفت‌و‌گو کردند.
بیشتر از این خبر