مهران محمدی امین

1403\01\14 13:42:27


افت 16 هزار واحدی شاخص بورس (1403 01 14)

افت 16 هزار واحدی شاخص بورس (1403/01/14) سه شنبه, 14 فروردين 1403 14:12 متاثر از اتفاقات شب گذشته و رشد هیجانی نرخ ارز در بازار غیر رسمی، بازار سرمایه قرمز پوش و صندوق‌های طلایی سبز پوش شدند. به گزارش ایسنا، بازار سهام معاملات روز جاری را با توجه به تحولات شب گذشته با فشار عرضه آغاز کرد و بر خلاف روند نرخ ارز در بازار غیر رسمی اکثر سهام بازار در دامنه‌ی منفی معامله شدند

افت 16 هزار واحدی شاخص بورس (1403/01/14) سه شنبه, 14 فروردين 1403 14:12 متاثر از اتفاقات شب گذشته و رشد هیجانی نرخ ارز در بازار غیر رسمی، بازار سرمایه قرمز پوش و صندوق‌های طلایی سبز پوش شدند. به گزارش ایسنا، بازار سهام معاملات روز جاری را با توجه به تحولات شب گذشته با فشار عرضه آغاز کرد و بر خلاف روند نرخ ارز در بازار غیر رسمی اکثر سهام بازار در دامنه‌ی منفی معامله شدند.

این در حالی است کهرفته رفته با توجه به نزدیک شدن به ساعات انتهایی بازار از فشار عرضه‌ها کاسته شد و برخی از سهام توانستند معادلات متعادل تری را دنبال کنند؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۱۵ هزار و ۷۰۰ واحدی به ۲۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۴۵ هزار واحد رسید. همچنیننیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی ۱۰ هزار واحدی به ارتفاع ۷۵۹ هزار واحد رسید.   گفتنی است سه نماد «فولاد»، «شپنا» و «وبملت» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «آریان» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فنر»، «خاور» و «فزر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.   گفتنی است دیگر نکته‌ای که در این روز‌ها به چشم می‌خورد سبز پوشی کامل صندوق‌های طلای بورسی است که با توجه به روند رو به رشدنرخ ارزدر بازار غیر رسمی و همچنینقیمت طلای جهانی حجم قابل توجهی از معاملات را به خود اختصاص داده اند.   لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۵ هزار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۶۲۲ میلیارد تومان از بازار سهام خارجکردند.   در بازار امروز ۱۱۱ نماد در محدوده مثبت و ۳۲۴ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۹۶ نماد در محدوده مثبت و ۲۳۴ نماد در محدوده منفی معامله شدند.    .

.


بازنشر از : بیتوته