صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ادعای رسانه های اسرائیلی و آمریکایی درباره پهپاد مجهز به بمب و موشک ارتش ایران

کد خبر 101612 1399-12-14 08:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
پهپاد کمان ٢٢ توانایی حمل محموله‌های مختلفی مثل بمب و موشک را داراست.
ادعای رسانه های اسرائیلی و آمریکایی درباره پهپاد مجهز به بمب و موشک ارتش ایران


امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده درباره پهپاد کمان ٢٢ و ویژگی های عملیاتی آن گفت: رسانه ها تا حدودی از این پهپاد اطلاعاتی منتشر کرده اند و ما از مراحل پایانی ساخت این پهپاد بازدید داشته ایم و انشالله به زودی پرواز خواهد کرد.
 فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: پهپاد کمان ٢٢ توانایی حمل محموله های مختلفی همچون بمب و موشک را داراست. یکی دیگر از ویژگی های این پهپاد؛ مداومت پروازی بالای آن است که در حدود ٢۴ ساعت تخمین زده می شود و می تواند برد بیشتری را هم داشته باشد؛ لذا در اهداف دوردست می تواند عملیات های متعددی همچون رزمی، مراقبت، پایش و شناسایی و عکس برداری را با استفاده از مقدار قابل توجهی مهمات اجرا کند که نتیجه آن افزایش توان رزم نیروی هوایی ارتش است.
امیر نصیرزاده در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی رسانه های آمریکایی و صهیونیستی ادعا می کردند که ایران توان ساخت چنین پرنده ای را ندارد، اظهار کرد: آن ها بارها مشاهده کرده و دیده اند که هر چه ما ادعا کرده ایم، ساخته و وارد میدان رزم کرده ایم.
وی افزود: پهپاد کمان ١٢ مصداق بارز این موضوع بود که وقتی آن را معرفی کردیم خیلی ها آن باور نداشتند؛ اما در رزمایش ها شرکت و موفقیت آمیز عمل کرد؛ کمان ٢٢ هم به همین شکل است و آن هایی که به این موضوع دامن می زنند که این پهپاد اصلا وجود ندارد حسود و معاند هستند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به پیشرفت صنعت داخلی کشورمان اظهار کرد: افرادی که تجهیزات پیشرفته ما را می سازند از داخل دانشگاه های ارتش هستند؛ همچنین سازندگان پهپاد کمان ٢٢ هم فارغ التحصیل دانشگاه هوایی شهید ستاری هستند. این نوع فعالیت ها و کارهای دانشی نتیجه بسیار خوبی به دنبال داشته و کمان ٢٢ هم از این دست فعالیت های پژوهشی است که به زودی وارد ناوگان هوایی خواهد شد.
امیر نصیرزاده در پایان در پاسخ به این سوال که آیا قابلیت های مطرح شده برای پهپاد کمان ٢٢ آزمایش شده یا خیر؟ تصریح کرد: همه این قابلیت ها در مراحل متعدد طراحی و پیش بینی شده و آزمایش های متعدد زمینی و هوایی نیز انجام خواهد شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید