صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

خیار هفته آینده ارزان می‌شود

کد خبر 101622 1399-12-14 09:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از افزایش ۲ برابری عرضه پرتقال نسبت به روز‌های گذشته در بازار خبر داد.
خیار هفته آینده ارزان می‌شود


مصطفی دارایی نژاد از عرضه ۲ برابری پرتقال نسبت به روز های گذشته خبر داد و گفت: هم اکنون ۵۰۰ هزار تن پرتقال تامسون در استان مازندران ذخیره شده که با افزایش ۵ برابری عرضه تا پایان سال این میزان به ۱۵۰ هزار تن می رسد و ۳۵۰ هزار تن مازاد عرضه برای فروردین و اردیبهشت باقی می ماند.
او با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه سیب و پرتقال شب عید نداریم، افزود: با توجه به ذخیره سازی مناسب و فراوانی بار، در تامین سیب و پرتقال شب عید مشکلی نداریم.
دارایی نژاد قیمت هر کیلو پرتقال را ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان، سیب را ۶ تا ۱۳ هزار تومان، خیار را ۶ تا ۹ هزار تومان و کیوی را ۹ تا ۱۶ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار اعلام کرد.
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از کاهش قیمت خیار در هفته آینده خبر داد و گفت: با گرمای هوا، برداشت خیار یک روز در میان در حال انجام است که با این وجود پیش بینی می شود که هفته آینده قیمت خیار مجدد در بازار کاهش یابد.
این مقام مسئول یخ زدگی نارنگی فسا و کاهش ۵۰ درصدی تولید نارنگی در بندرعباس را علت اصلی گرانی قیمت در بازار اعلام کرد.
رئیس اتحادیه بارفروشان ادامه داد: با توجه به باز شدن ثبت سفارش، ۸ هزار تن موز در بندر بوشهر لنگر انداخته که گمرک اجازه ترخیص آن را داده است و تنها به سبب مسائل قرنطینه ای و بوروکراسی های اداری ترخیص نشده، در حالی که عرضه این میزان موز در بازار موجب شده قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصد در بازار کاهش یابد.
دارایی نژاد در پایان با اشاره به سیاست صادرات سیب در ازای واردات موز تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۰ هزار تن سیب صادر شده تا در قبال آن واردات موز انجام شود که متاسفانه به سبب بورکراسی های پیچیده کار ترخیص انجام نشده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت