صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

ورق در بازار دلار برگشت آخرین قیمت‌ها پیش از ١۴ اسفند ٩٩

کد خبر 101623 1399-12-14 09:38
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نرخ دلار در بازار تحت تاثیر شوک تعویق بررسی اف‌ای‌تی‌اف دیروز روندی افزایشی را از میانه روز تجربه کرد.
ورق در بازار دلار برگشت آخرین قیمت‌ها پیش از ١۴ اسفند ٩٩


پیش روی خزنده دلار در کانال ٢۴ هزار تومان در صرافی های بانکی ، زمینه را برای رشد دلار در کانال ٢۵ هزار تومان در بازار آزاد فراهم کرد.
به گفته فعالان بازار، قیمت ها در بازار میل به افزایش را نشان داد اما برخی معتقدند در صورت افزایش عرضه از سوی بازارساز این میل می تواند مهار شود. با این حال بالا گرفتن تنش ها تاثیر خود را بر فضای بازار آشکار کرده است.
دنیای اقتصاد نیز در گزارشی نوشت: دلار در برابر نزول به زیر مرز ۲۵هزار تومانی مقاومت می کند. با این حال این ارز توان عبور از سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را نیز از خود نشان نداده است. در واقع در روزهای اخیر، بازار دلار بین دامنه ۲۵ هزار تا ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی گرفتار شده است. 
  روز چهارشنبه، اسکناس آمریکایی یک بار دیگر در همین دامنه حرکت کرد، ولی این بار نوبت قدرت نمایی افزایشی های بازار بود. در پنجمین روز هفته، دلار ۲۵۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. این افزایش در حالی رقم خورد که روز سه شنبه، اسکناس آمریکایی ۴۰ تومان افت قیمت را به ثبت رسانده بود. 
به گفته بازیگران باتجربه بازار، هرقدر دلار بیشتر در حبس بازه ۲۵ هزار تا ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی باقی بماند، سفته بازان از آینده بازار ناامید خواهند شد و به تدریج در موقعیت خروج از بازار قرار خواهند گرفت. دلار در تاریخ ششم اسفندماه وارد کانال ۲۵ هزار تومانی شد و پس از آن نتوانست به کانال ۲۴ هزار تومانی بازگردد. با این حال پس از ششم اسفند، اسکناس آمریکایی قیمت بالای ۲۵ هزار و ۵۲۰ تومان را تجربه نکرده و همواره گرفتار نوسانات رفت و برگشتی در دامنه ای محدود بوده است.
در همین بازه زمانی نرخ حواله درهم نیز بیشتر در حوالی خط ۷ هزار تومانی حرکت کرده است. درهم در صورتی که به بالای خط ۷ هزار تومانی برود، معامله گران ارزی در بازار داخلی خریدار خواهند شد. برگشت درهم به زیر مرز ۷ هزار تومانی موجب می شود که میزان فروش ها در بازار داخلی ارز بیشتر شود. روز چهارشنبه حواله درهم بالای خط ۷ هزار تومان نوسان می کرد و همین عامل زمینه ساز رشد قیمت دلار شده بود.  در حالی که دلار در روزهای گذشته با توجه به خبرهای مربوط به آزادسازی دارایی های بلوکه شده در مسیر کاهشی قرار گرفته بود، اخیرا افزایش های محتاطانه ای را در پیش گرفته است؛ عامل این افزایش نیز خبرهایی بود که احتمال از دست رفتن برجام و تشدید تنش ها با آمریکا را برجسته می کرد. مهم ترین خبری که در حال حاضر معامله گران سکه و ارز به آن توجه دارند، بحث صدور قطعنامه علیه ایران و واکنش های بعدی است. شبکه «العربیه» با انتشار بخش هایی از پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی علیه ایران در شورای حکام، نوشت آنها از ایران خواستند که با آژانس اتمی شفاف باشد و اقدامات ناقض برجام را به عقب برگرداند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه