صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

باران، برف و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور از امروز

کد خبر 101637 1399-12-14 10:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور، از بارش برف در برخی استان‌های کشور طی روزهای آینده خبر داد.
باران، برف و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور از امروز


صادق ضیاییان اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی، امروز (۱۴ اسفند) برای نوار شمالی و دامنه های جنوبی البرز، ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود و با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، بارش باران و برف در نوار غربی آغاز می شود.
وی ادامه داد داد: بعدازظهر امروز (۱۴ اسفند) در مناطقی از جنوب، مرکز و شرق کشور نیز بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.  
ضیاییان با اشاره به اینکه فردا (۱۵ اسفند) بجز جنوب شرق کشور در سایر مناطق بارش پیش بینی می شود، گفت: بعدازظهر فردا (۱۵ اسفند) فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کاهش می یابد و در دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز و شرق کشور شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، شدت بارش امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ اسفند) در شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: بارش در شمال غرب و ارتفاعات البرز، زاگرس و شمال شرق به صورت برف خواهد بود.
ضیاییان ضمن بیان اینکه شنبه (۱۶ اسفند) تنها در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان بارش پیش بینی می شود، اظهار کرد: این سامانه شنبه (۱۶ اسفند) از مرزهای شرقی کشور خارج می شود و در این روز برای نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در شرق و جنوب شرق کشور خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، یکشنبه (۱۷ اسفند) در غالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت و روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۸ و ۱۹ اسفند) با گذر امواج متناوب از تراز میانی جو در شمال غرب کشور و شواحل غربی دریای خزر، بارش باران و برف پیش بینی می شود.
وی در ادامه یادآور شد: امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ اسفند) دریای خزر و فردا و شنبه (۱۵ و ۱۶ اسفند) خلیج فارس مواج خواهد بود.
ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۵ اسفند) ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد و در بعدازظهر وزش باد شدید و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۱۶ اسفند) صاف تا کمی ابری و وزش باد و در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید