صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

۴۲ نهاد بین المللی خواهان مجازات «بن سلمان» شدند

کد خبر 101645 1399-12-14 10:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دهها سازمان بین المللی فعال در زمینه حقوق بشر با صدور بیانیه ای خواهان مجازات ولی عهد عربستان به دلیل نقض حقوق بشر و ارتکاب جنایات جنگی شدند.
۴۲ نهاد بین المللی خواهان مجازات «بن سلمان» شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، دیده بان حقوق بشر و ۴۱ سازمان بین المللی دیگر با صدور بیانیه ای خواهان مجازات محمد بن سلمان ولی عهد عربستان به دلیل نقش وی در ترور جمال خاشقجی منتقد رژیم آل سعود شدند.
در بیانیه صادره از سوی این نهادها آمده است: بن سلمان به دلیل ایفای نقش در ترور خاشقجی و دیگر اقدامات ناقض حقوق بشر باید مجازات شود.
به نوشته این بیانیه، مقامات سعودی به اقدامات سرکوبگرانه خود علیه معارضان این کشور و محاکمه ناعادلانه آنها ادامه می دهند.
در این بیانیه تاکید شده است: حرف و حدیث هایی در خصوص شکنجه معارضان در عربستان نیز مطرح شده است. همچنین برخی از اقدامات مقامات سعودی در نقض قوانین جنگ در یمن به معنی ارتکاب جنایت جنگی در این کشور است.
به نوشته این بیانیه، بن سلمان به عنوان ولی عهد و وزیر دفاع در حال حاضر به عنوان حاکم اصلی عربستان قدرت را به دست گرفته است. وی بخش های اقتصادی و نظامی را نیز در دست دارد. دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا باید تحریم هایی را علیه وی و دیگر مقامات سعودی اعمال کند.
آمریکا به تازگی یک گزارش اطلاعاتی را منتشر کرده که در آن به نقش بن سلمان در تأیید ترور خاشقجی در ترکیه اشاره شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید