صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

اجرای المان های زیباسازی شهری در نوروز، با محوریت اعیاد شعبانیه

کد خبر 101647 1399-12-14 10:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: با توجه به تقارن ایام نوروز و اعیاد شعبانیه، طرح ها و المان های مربوط به زیباسازی شهر با محوریت این اعیاد نیز اجرا خواهد شد.
اجرای المان های زیباسازی شهری در نوروز، با محوریت اعیاد شعبانیه

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اکران‌های فرهنگی و زیباسازی شهر به مناسبت ایام نوروز گفت: با توجه به فرارسیدن ایام سال نو، سازمان زیباسازی شهر تهران اقدام به دعوت از هنرمندان و اعلام فراخوان برای دریافت طرح‌های مناسب برای زیباسازی شهر در این زمینه کرد.
وی افزود: در حال حاضر آثار هنرمندان به دست ما رسیده و پس از انجام داوری در کمیته مربوطه، آثار و طرح‌ها برای اکران در سطح شهر انتخاب و اجرا می‌شوند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره بر تقارن ایام نوروز و اعیاد شعبانیه، تصریح کرد: با توجه به در پیش رو بودن اعیاد مختلف ازجمله ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، روز جانباز، روز جوان همزمان با ولادت حضرت علی اکبر و ولادت امام زمان (عج)؛ طرح‌ها و المان‌های مربوط به زیباسازی شهر با محوریت این اعیاد نیز خواهد بود.
ضرغامی عنوان کرد: طرح‌های ارسال شده هنرمندان نیز شامل آثار ممختلف ازجمله آثار گرافیکی، خوش نویسی، کارتون، نگارگری، تصویر و غیره است.
وی با اشاره بر اکران‌های فرهنگی و فضاسازی‌های شهری در نوروز سال گذشته، ابراز داشت: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از برنامه‌های ما به مرحله اجرا نرسید و متأسفانه طرح‌های موجود در شهر چندان شاد و فرح بخش نبود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: امسال در نوروز ۱۴۰۰ آثار به شکلی طراحی و تلاش شده تا المان‌ها فضای شادتری در شهر و جامعه ایجاد کنند. به علاوه برای اکران آثار از سازه‌های بازرگانی نیز کمک خواهیم گرفت.
ضرغامی با بیان اینکه در نوروز ۹۹، ۹۵۰ سازه فرهنگی در متراژ ۲۰ هزار متر در سطح شهر اکران شد، اظهار داشت: برای عید ۱۴۰۰ نیز تاکنون بیش از ۲ هزار اثر و طرح برای ما ارسال شده که از این طرح‌ها در مرحله داوری، نهایتاً ۴۰ الی ۵۰ اثر انتخاب و در سطح شهر اکران خواهند شد.
وی در پایان تاکید کرد: به علاوه پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز اول سال نو، گزیده‌های فرمایشات ایشان نیز در سطح شهر به نمایش در خواهد آمد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید