صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

موفقیت واکسن جدید از بین برنده عفونت‌های مثانه

کد خبر 101656 1399-12-14 11:17
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
محققان دانشگاه دوک در کارولینای شمالی واکسن جدیدی را برای مقابله با عفونت‌های دستگاه ادراری تولید کرده اند که می‌تواند از درد و رنج مبتلایان بکاهد.
موفقیت واکسن جدید از بین برنده عفونت‌های مثانه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، عفونت‌های دستگاه ادراری بسیار خطرناک و دردآور هستند ولی واکسن یادشده که از طریق یک لوله کاتتر وارد بدن می‌شود، این بخش از بدن را از باکتری‌های خطرناک پاکسازی کرده و جلوی تکثیر و گسترش عفونت را می‌گیرد. کاتتر لوله‌ای نازک، بلند و قابل انعطاف است که در بخش‌های مختلف بدن قابل کار گذاشتن است.
مقابله با عفونت‌های دستگاه ادراری و شناسایی باکتری‌های عامل این نوع عفونت‌ها معمولاً بسیار دشوار است. آنتی بیوتیک های مورد استفاده بدین منظور معمولاً اثرات جانبی نامطلوبی بر جای می‌گذارند و قادر به نابودی تمامی باکتری‌های مهاجم نبوده و از همین رو زمینه برای تداوم عفونت ادامه می‌یابد.
واکسن تولید شده بدین منظور متشکل از آنتی ژن‌های ضدباکتری های مهاجم به مثانه است که موجب انتقال سلول‌های Th۱ بیشتری به آن می‌شود. این سلول‌های ایمنی با حمله با پاتوژن های باکتری‌ها به ترمیم بافت‌های آسیب دیده دستگاه ادراری انسان کمک می‌کنند.
آزمایش این واکسن بر روی موش‌ها موفقیت‌آمیز بوده و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک بر روی انسان‌ها نیز آزمایش شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید