صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

سابقه نامزدهای شوراها با جزئیات بررسی شود

کد خبر 101668 1399-12-14 11:38
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: از افرادی که صلاحیت نامزدهای شوراها را بررسی می کنند می خواهم که سابقه افراد را با جزئیات بررسی کنند.
سابقه نامزدهای شوراها با جزئیات بررسی شود

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها در حاشیه دومین روز از چهلمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران گفت: ما در این اجلاس بررسی ۵ طرح را در دستور کار داشتیم که ۲ طرح آن در روز اول اجلاس (چهارشنبه) به تصویب رسید و ۳ طرح نیز امروز (پنج شنبه) بررسی می‌شود.
وی افزود: قانون توسعه و گسترش باغات و فضای سبز و استفاده از پست‌های بلا تصدی در شهرداری‌ها برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی دو طرحی بود که در روز اول بررسی شد.
احمدی تصریح کرد: در این مدتی که ما سکان دار ریاست شورای عالی استان‌ها بودیم اتفاقات خیلی خوبی در زمینه‌های گوناگون و مسیر بررسی طرح‌ها رقم خورد.
رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: سامانه ثبت تخلفات و شکایات مردمی شورای عالی استان‌ها که صحبت‌های زیادی پیرامون آن در شوراها انجام شد امروز به نقطه‌ای رسیده است که پیگیر بسیاری از مشکلات و شکایات مردمی است.
وی افزود: امروز در این سامانه به صورت روزانه از اقصاء نقاط کشور ۱۰ تا ۱۵ شکایت ثبت می‌شود که می‌توان از این طریق صدای مردم را به مسئولین مربوط برسانیم.
احمدی با بیان اینکه سامانه جامع شوراهای شهر و روستا که برای اولین بار در سطح کشور عملیاتی شده است تصریح کرد: ما ۱۲۶ هزار عضو شورا در کشور داریم که اطلاعات جامع آنها را به صورت یک بانک اطلاعاتی در اختیار نداشتیم اما امروز با وجود راه‌اندازی سامانه جامع شوراهای اسلامی سراسر کشور ما به این بانک اطلاعاتی دسترسی داریم و می‌توانیم به راحتی با اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاران و شهرداران ارتباط برقرار کنیم.
رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به ضرورت تهیه اطلس سرمایه‌گذاری در شهرها و روستاهای سراسر کشور گفت: ما پیگیر تهیه این اطلس هستیم تا بتوانیم ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهرها و روستاهای سراسر کشور را شناسایی کرده و در اختیار سرمایه گذاران و علاقه‌مندان قرار دهیم تا با اتصال سرمایه‌گذار و فرصت سرمایه‌گذاری تحولی در زندگی مردم ایجاد کرده و جهش تولید که مدنظر مقام معظم رهبری بود را به ثمر برسانیم.
وی با اشاره با بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است اظهار کرد: در این بیانیه به معنویت و اخلاق اشاره شده است و ما سعی کردیم با تاسی به این بیانیه بحث افزایش معنویت و اخلاق را در شوراهای سراسر کشور پیش ببریم.
احمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تأیید صلاحیت نامزدهای شوراها برای جلوگیری از وقوع تخلف گفت: اولین توصیه من به نامزدهای انتخابات دوره ششم شوراها این است که اگر واقعاً توانایی خدمتگذاری به مردم را دارند و متعهد و متخصص هستند وارد عرصه انتخابات شوند و اگر نیستند نه دنیای مردم را خراب کنند و نه آخرت خود را.
وی ادامه داد: از آنجایی که امانت داری کار بسیار سختی است از کسانی که صلاحیت نامزدهای شوراها را تأیید می‌کنند درخواست دارم که سابقه افراد را با جزئیات بررسی کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید