صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بوی نامطبوع جنوب تهران باید رفع شود متکدیان را جمع‌آوری کنیم

کد خبر 101671 1399-12-14 12:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس‌جمهور گفت: برای رفع بوی نامطبوع در جنوب تهران همه عوامل دولت بسیج شدند تا این کار صورت بگیرد و دولت هم هر مقدار کمک نیاز باشد، انجام می‌دهد.
بوی نامطبوع جنوب تهران باید رفع شود متکدیان را جمع‌آوری کنیم


حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز(پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت کشور، اظهار کرد: ما امروز آماده ایم ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مدیریت شهری را در روزهای مبارک ماه رجب و ایامی که به اعتدال بهاری و نوروز نزدیک می شویم، افتتاح کنیم.
روحانی پس از استماع گزارش شهردار تهران درخصوص بهره برداری از ایستگاه های دولاب و میدام قیام در خط ۷ متروی تهران گفت: مردم تهران می دانند که با افتتاح آزادراه آبیک به ورامین کار بزرگی برای محیط زیست و خلوت تر شدن شهر تهران و تردد راحت تر خودروهایی که از غرب ایران به جنوب و شرق می روند، انجام گرفت. البته استان های قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و مرکزی از این پروژه بهره مند شدند اما برای تهران بسیار مهم بود.
وی با اشاره به سه نکته درخصوص مدیریت شهری تهران، گفت: اولین نکته، رفع بوی نامطبوع در جنوب تهران است که همه عوامل دولت برای این کار بسیج شدند تا این کار انجام بگیرد. از وزیر نیرو تا رئیس سازمان محیط زیست برای این موضوع فعالیت می کنند. این مساله یکی از کارهای مهم برای تهران است و دولت هم هر مقدار کمک نیاز باشد، انجام می دهد چراکه این پروژه وسیع و سختی است.
رئیس جمهور گفت: نکته دوم، نامتناسب بودن ارتفاع ساختمان ها در بسیاری از محله های تهران با سایر پارامترها است که شکل و قیافه منطقه و محله را بهم می ریزد و مشکلات زیادی برای مردم تهران ایجاد می کند.
روحانی ادامه داد: نکته سوم، بحث متکدیان در تهران است. برای جمع آوری متکدیان از تهران کاری زیادی انجام گرفته است. تکدی گری یکی از کارهای بسیار زشت و ضربه زننده به فرهنگ جامعه و جایگاه تهران است. من بارها درباره این مساله به وزیر کشور تاکید کردم که البته کارهای بزرگی شده ولی بازهم تکدی گری در تهران وجود دارد.
وی با بیان اینکه کرونا به خیلی از بخش ها از جمله درآمد شهرداری صدمه زده است، گفت: درآمد پایداری که لایحه آن آماده شده است، می تواند کمک بزرگی برای شهراری ها در سراسر کشور باشد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید