صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

«کرونا» اعتماد مردم را به شبکه های اجتماعی کاهش داد

کد خبر 101672 1399-12-14 12:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بعد‌ از یک سال پررنج در جهان به‌دلیل شیوع کرونا، جدیدترین تحقیقات از اپیدمی انتشار اخبار جعلی و بی‌اعتمادی گسترده کاربران جهان به شبکه‌های اجتماعی حکایت دارد.
«کرونا» اعتماد مردم را به شبکه های اجتماعی کاهش داد


2020 سالی سرشار از خبر بود. کاربران شاهد انتشار اخبار جعلی و گمراه کننده زیادی درباره کرونا روی پلتفرم های شبکه اجتماعی بودند و ازسوی دیگر انتخابات امریکا نیز شور و هیجانی خاص برای کاربران به همراه داشت. ادعای تقلب در انتخابات که بسیاری آن را مصداق انتشار اخبار گمراه کننده می دانند و نتیجه آن هجوم تعداد زیادی از طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره بود هم نکته منفی دیگری در کارنامه شبکه های اجتماعی رقم زد
طی نظرسنجی از هزار و 57 کاربر امریکایی مشخص شد 65.7درصد از امریکایی ها به گوگل اعتماد بالایی دارند و آمازون با 65.1درصد درجایگاه دوم جای گرفته است. طبق این نظرسنجی، میزان اعتماد کاربران امریکایی به مایکروسافت نیز 64.9درصد است و این رقم برای اپل و سامسونگ به ترتیب به 63.6درصد و 62.3درصد می رسد.
درحالی است که روی فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی می توان محتوای غلط و جعلی پزشکی زیادی را مشاهده کرد که البته موضوع کرونا هم به این وضعیت دامن زده است.
کاربران اعتقاد دارند که عملاً هر کسی می تواند در قالب یک پست فیس بوکی، توئیتری، اینستاگرامی و...، ذهن تعداد زیادی از فالوئرهای خود را به هم بریزد و هیچ نظارت خاصی هم بر محتواهای منتشر شده بر این پلتفرم ها وجود ندارد
طبق این نظرسنجی، بیشتر این افراد معتقدند کمپانی های رسانه های اجتماعی و شرکت های فناوری نیاز به قانونگذاری بیشتری دارند
بعد از ماجرای رسوایی کمبریج آنالیتیکا، فیس بوک اعتماد عمومی میلیون ها کاربر جهانی را از دست داد و حالا نتیجه تحقیقات این مؤسسه و سایر مؤسسات پژوهشی نشان می دهد که این کمپانی همچنان زیر تیغ بی اعتمادی مردم قرار دارد و هنوز هم نتوانسته این اعتماد از دست رفته را جایگزین کند.
نتیجه تحقیقات این مؤسسه نشان می دهد همچنان 32 درصد از مردم امریکا نسبت به امنیت داده هایشان بر بستر فیس بوک و حفظ حریم خصوصی شان تردید دارند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید