صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

نتایج یک نظرسنجی: اکثر فرانسوی‌ها موافق قانونی شدن استفاده از شاهدانه هستند

کد خبر 101687 1399-12-14 12:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طبق یک نظرسنجی پارلمانی، اکثر فرانسوی‌ها طرفدار قانونی شدن استفاده از شاهدانه (کانابیس) برای مصارف تفریحی هستند.
نتایج یک نظرسنجی: اکثر فرانسوی‌ها موافق قانونی شدن استفاده از شاهدانه هستند


اگرچه فرانسه در میان کشورهای اروپایی بالاترین شمار استعمال کانابیس (شاهدانه) را دارد اما قوانین سخت گیرانه در ارتباط با مواد مخدر در این کشور حاکم است.
حدود ۲۵۰ هزار نفر در این نظرسنجی که ماه گذشته از سوی گروه حقیقت یاب پارلمان انجام شد شرکت کردند و نتایج نشان می دهد که ۸۰.۸ درصد از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند موافق هستند که مصرف و تولید شاهدانه تحت نظارت و چارچوب قانونی باشد.
کارولین ژانویه نماینده حزب جمهوری به پیش در پارلمان فرانسه در بیانیه ای گفت: «ما می دانیم که قانونی کردن شاهدانه در فرانسه دیگر تابو نیست و شهروندان فرانسوی بی اثر بودن قانون فعلی را در این موضوع شاهد هستند.»
طبق این نظرسنجی تنها ۱۴ درصد معتقدند که باید نسبت به استعمال شاهدانه جرم زدایی شود، در حالیکه نزدیک به پنج درصد معتقدند باید مجازات های قانونی علیه مصرف آن بیشتر شود اما کمتر از یک درصد معتقدند که فرانسه باید چارچوب قانونی فعلی را حفظ کند.
از کسانیکه به این نظرسنجی پاسخ داده اند حدود ۳۰ درصد گفتند که هرگز شاهدانه استفاده نکرده اند در حالیکه نزدیک به ۴۰ درصد گفته اند که گاهی اوقات استعمال کرده اند، ۱۷ درصد گفته اند که مرتب استفاده می کنند و ۱۳.۹ درصد به استفاده روزانه خود اشاره داشته اند.
در صورت قانونی شدن یا جرم زدایی، بیش از ۸۵ درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند موافق هستند که دولت به افراد اجازه دهد گیاه شاهدانه را در محدوده قانونی تعیین شده پرورش دهند.
با این حال ژرالد دارمَنَن، وزیر کشور فرانسه گفته است که با قانونی شدن شاهدانه مخالف است.
برخی از کاربران شبکه های اجتماعی معتقدند که این موضوع می تواند راهی برای درآمد اضافی دولت باشد. جنبه دیگر بحث ها درباره استفاده از کانابیدیول برای بیمارانی است که از دردهای مزمن رنج می برند.
شورای ملی فرانسه پیش از این استفاده از شاهدانه را دست کم برای ۳ هزار بیمار مجاز اعلام کرده بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید