صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

گروسی: ماه بعد با ایران جلسه ای فنی خواهم داشت/ مشارکت تهران در حل برخی مسائل

کد خبر 101739 1399-12-14 15:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید ایران پذیرفته در روشن شدن برخی مسائل مشارکت داشته باشد و او ماه میلادی آوریل نشستی با مقامات این کشور خواهد داشت.
گروسی: ماه بعد با ایران جلسه ای فنی خواهم داشت/ مشارکت تهران در حل برخی مسائل

به گزارش خبرگزاری مهر، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست مطبوعاتی خود اعلام کرد که برای ماه میلادی آینده (آوریل)، برگزاری یک جلسه فنی با ایران، در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در نتیجه مشاوره‌های فشرده‌ای که با ایران داشتم؛ این کشور سرانجام از ابتکار من استقبال کرد و پذیرفت که در تلاشی متمرکز و نظام‌مند با هدف روشن کردن برخی مسائل مشارکت کند.
گروسی پیشتر مدعی شده بود که ایران باید از بابت وجود ذرات اورانیوم در برخی سایت های قدیمی و از پیش اعلام نشده، توضیحاتی ارائه کند_ ادعایی که امروز بار دیگر از سوی او و همچنین آمریکا، تکرار شد.
وی در این باره افزود: این مسائل (که ایران در روشن شدن آنها مشارکت خواهد داشت) وجود ذرات و همچنین تردید در خصوص مواد خاص در ایران را شامل می‌شود که پیشتر اعلام نشده بود.
گروسی مدعی شد: قصد من تلاش برای دستیابی به یک تفاهم در خصوص این مسائل تا قبل از نشست بعدی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.
این در حالی است که ساعتی پیش، تروئیکای اروپایی طرف برجام نیز پیش نویس قطعنامه ای را که با هدف انتقاد از ایران در شورای حکام ارائه شده بود؛ پس گرفت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید