صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

فوربس: آمریکا سامانه پدافند هوایی «‌Avenger» در عراق و سوریه مستقر می‌کند

کد خبر 101791 1399-12-14 19:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نشریه آمریکایی از قصد واشنگتن برای استقرار یک سامانه پدافند هوایی جدید در عراق و سوریه برای مقابله با تهدیدهای پهپادی خبر داد.
فوربس: آمریکا سامانه پدافند هوایی «‌Avenger» در عراق و سوریه مستقر می‌کند


نشریه «فوربس» در گزارشی که دیروز (چهارشنبه _ سوم مارس) منتشر شد، نوشت: احتمال می رود که ، سیستم پدافند هوایی از نوع «Avenger»  را در سوریه عراق برای مقابله با تهدیدهای پهپادی مستقر کند.
بر اساس این گزارش که ترجمه آن در «» و پایگاه خبری «المعلومه» منتشر شد، آمده است: پیش بینی می شود که واشنگتن از این سامانه پدافندی کوتاه برد برای حمایت از نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق در مقابل تهدیدهای فزاینده هواپیماهای بدون سرنشین در سایع تشدید تنش ها در منطقه، استفاده کند.

در اواخر فوریه گذشته، تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بر اساس آنها ادعا می شد، سامانه Avenger  در حال انتقال از طریق بزرگراهی از عراق به سوریه است و احتمالا این سامانه در حال انتقال به  منطقه دیرالزور در شرق سوریه بوده است.
در ادامه این گزارش آمده است: «این سیستم پدافندی متحرک با پرتابگرهای موشک «FIM_92 Stinger» برای حفاظت از عابران پیاده در برابر هواپیماهایی که در ارتفاع کم پرواز می کنند، موشک های کروز، بالگردها و پهپادها طراحی شده است. »
در این گزارش با استناد به این که آمریکا در سالهای اخیر، شاهدافزایش تصاعدی هواپیماهای بدون سرنشین مرگ بار و پیشرفته تر از سوی بازیگران قدرتمند غیردولتی در سوریه و عراق  بوده، نوشته شده که این تهدید می تواند بسیار خطرناک باشد اگر نیروهای آمریکایی به سامانه های پدافندی متحرک کوتاه برد مجهز نباشند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید