صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دفاع کیسینجر از سیاست‌های ترامپ در خاورمیانه: فشار علیه ایران باید ادامه یابد

کد خبر 101810 1399-12-14 21:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا سیاست‌های رئیس‌جمهور سابق این کشور در خاورمیانه را «درخشان» توصیف کرد و از رئیس‌جمهور کنونی کشورش خواست که این سیاست‌ها را ادامه داده و فشار علیه ایران را حفظ کند.
دفاع کیسینجر از سیاست‌های ترامپ در خاورمیانه: فشار علیه ایران باید ادامه یابد


«هنری کیسینجر» وزیر امور خارجه آمریکا و مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت های ریچارد نیکسون و جرالد فورد (1969 تا 1977) که پس از آن نیز به عنوان مشاور در امور بین المللی و امنیتی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با دولت های مختلف آمریکا همکاری داشته است، در سمینار مسائل بین الملل اندیشکده نیکسون که به صورت مجازی برگزار شد از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در حوزه خاورمیانه تقدیر کرد و از دولت بایدن خواست که سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران را ادامه دهد.
هنری کیسینجر طی سخنرانی خود در این سیمنار مجازی، سیاست دونالد ترامپ در خاورمیانه را با سیاست هایی که ریچارد نیکسون در دهه 1970 میلادی در قبال چین در پیش گرفته بود، مقایسه کرد و آن را سیاستی موفق و درخشان خواند.
این سیاستمدار کهنه کار آمریکایی از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواست که سیاست سختگیرانه ترامپ در قبال ایران را ادامه دهد و اجازه ندهد آنچه وی «دستاوردهای ترامپ در خاورمیانه» می خواند، از دست برود.
 وی به دولت بایدن هشدار داد که هرگونه تلاش احتمالی برای حل وفصل مسائل مرتبط با ایران به گونه ای مستقل از سایر مسائل خاورمیانه می تواند می تواند «دستاوردهای ترامپ در خاورمیانه» را به خطر بیندازد.
کیسنجر از «موفقیت در جدا کردن مسئله فلسطین از دیگر مسائل خاورمیانه» و «توافقات صلح میان چند کشور عربی و اسرائیل و اتحاد آنها در برابر ایران» به عنوان دو دستاورد مهم ترامپ در خاورمیانه یاد کرد.
وی با خطاب قرار دادن جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که دولت آمریکا نباید به هیچ یک از متحدان خود در خاورمیانه پشت کند.
هنری کیسینجر که خود در دولت ترامپ جزو گروه مشاوران پنتاگون بود و در هفته های پایانی دول ترامپ از کار برکنار شد، در حالی سیاست فشار حداکثری علیه ایران را ستوده است که به عقیده بسیاری از کارشناسان و سیاستمداران آمریکایی، این سیاست به هیچ یک از اهدافش دست نیافته و یک سیاست کاملاً شکست خورده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید