صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

بازار مس، فروشگاهی جهت خرید ارزان لوله مسی

کد خبر 1105 1399-01-20 00:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مس فلزی نسبتا قرمز رنگ است و قابلیت هدایت الکتریکی و حرارتی بالایی دارد.
بازار مس، فروشگاهی جهت خرید ارزان لوله مسی


مس نام یک عنصر جدول تناوبی با نماد شیمیایی Cu برگرفته از واژه لاتین cuprum است. مس عنصری جامد ، غیر قابل احتراق بوده و به صورت خالص در طبیعت وجود دارد.
یکی از محصولات مهم به دست آمده از مس، لوله مسی می‌باشد که به صورت لوله مسی شاخه، لوله مسی کلاف، لوله مسی کویل و لوله مسی مویی می‌باشد. از لوله مسی کلاف در استانهای نسبتا گرم در صنایع برودتی و کولرهای گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلاف مسی در طول‌های معمول 15، 30 و 50 متری تولید می‌شود که 15 و 50 متری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
به چه دلیل از فلز مس در صنایع برودتی و حرارتی استفاده می‌شود؟
همانطور که در بالا ذکر شد، فلز مس یکی از خالص‌ترین عناصر موجود در جدول تناوبی است که کمترین واکنش را با گاز یا مایع داخل لوله دارد.
به همین دلیل است که از لوله مسی در صنایع حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله مسی دارای خم پذیری مناسب است که باعث تسهیل استفاده از آن در سیستم‌های لوله کشی، خطوط انتقال گاز، سیستم‌های تهویه و لوله‌های برودتی می‌شود.
به همین دلیل این محصول معمولا بصورت آنیل شده عرضه می شود. به طور کلی از لوله‌های مسی سخت در خطوط انتقال آب و از لوله‌های مسی نرم در صنایع تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرند.
خرید لوله مسی حضوری یا آنلاین؟
خرید

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت