صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

نظر هیات اعزامی سازمان بهداشت جهانی درباره وضعیت کرونا در ایران

کد خبر 2103 1399-01-26 10:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت افزود: همچنین، فاصله گذاری اجتماعی، تعطیلی مدارس، تعلیق تجمع‌ها و محدودیت‌های مسافرتی نیز از جمله اقدامات تاثیرگذار کشورمان در مبارزه با کووید ۱۹ برشمرده شده است.
نظر هیات اعزامی سازمان بهداشت جهانی درباره وضعیت کرونا در ایران


مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت در نامه‌ای در خصوص سفر هیات ۵ نفره اعزامی از سوی سازمان بهداشت جهانی به ایران در پی شیوع کرونا گزارش داد.
محسن اسدی لاری مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاونین این وزارتخانه و مدیران بخش‌های مختلف مقابله با کرونا، گزارشی از اعزام هیأت ۵ نفره‌ای از سازمان جهانی بهداشت به ایران به منظور ارائه کمک‌های فنی در زمینه شیوع بیماری کووید ۱۹ و همچنین روند بازدید از خدمات ایران در زمینه مقابله با کرونا ارائه داد.
 در متن این نامه با بیان اینکه هیأت ۵ نفره سازمان جهانی بهداشت از تاریخ ۱۲ تا ۲۱ اسفند ماه سال ۹۸ به کشورمان عزیمت و ضمن دیدار با مسئولین و مدیران ذی ربط وزارت متبوع و سایر نهادهای درگیر، از اقدامات کشورمان در زمینه مقابله با کووید ۱۹ بازدیدکردند، افزود: در این بازدید، نمایندگان صلیب سرخ چین و موسسه رابرت کخ آلمان، هیأت سازمان جهانی بهداشت را همراهی کردند.
مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت درخصوص گزارش بازدید تیم سازمان جهانی بهداشت، بیان کرد: هیأت مذکور در گزارش خود به تعیین اولویت‌ها و رویکردهای مناسب وزارت متبوع و کشور در زمینه تشخیص زودهنگام، آزمایش زودهنگام، جداسازی زودهنگام، درمان زودهنگام، ردیابی نزدیکان بیمار، مشارکت فعال و سازنده مردمی، افزایش ظرفیت آزمایش تشخیصی کووید ۱۹ با هماهنگی انستیتو پاستور، تخصیص بیمارستان‌های ویژه بیماران کووید اشاره کرده و تعهد پزشکان و کادر درمانی و کیفیت خدمات ارائه شده، کمپین بسیج ملی مقابله با ویروس مورد توجه ویژه مشاورین سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت.
وی افزود: همچنین، فاصله گذاری اجتماعی، تعطیلی مدارس، تعلیق تجمع‌ها و محدودیت‌های مسافرتی نیز از جمله اقدامات تاثیرگذار کشورمان در مبارزه با کووید ۱۹ برشمرده شده است. 
اسدی لاری خاطر نشان کرد: در این گزارش همچنین بر همکاری و مشارکت گسترده رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، رهبران مذهبی، بخش خصوصی، افراد مشهور و تأثیرگذار در مورد COVID_۱۹ اشاره شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی