صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

طرح دولت مکزیک برای کاستن از حقوق تمامی مقام‌های رده بالا و اختصاص آن به مقابله با کرونا

کد خبر 1115 1399-01-20 00:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور مکزیک امروز دوشنبه اعلام کرد، دولتش در راستای تدابیر مربوط به کاستن از تبعات اقتصادی شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور، حقوق و مزایای مقامهای رده بالا را کاهش خواهد داد.
طرح دولت مکزیک برای کاستن از حقوق تمامی مقام‌های رده بالا و اختصاص آن به مقابله با کرونا


آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک در پستی در توئیتر نوشت: ما به اتفاق نظری دست یافته ایم برای آنکه اقدام به کاستن از حقوق و قطع مزایای سالانه همه مقامهای ارشد دولتی کنیم و این کار را از رده معاونهای مدیران شروع کرده و تا سطح رئیس جمهور کشور انجام خواهیم داد.
رئیس جمهور مکزیک مشخص نکرد که این کاهش حقوق‌ها تا چه زمانی به اجرا در می‌آید. او با این حال تاکید کرد، بحران مربوط به بیماری کووید ۱۹ و مختل شدن بازار نفت قرار نیست دستور کار توسعه در مکزیک برای حمایت از فقیرترین و آسیب پذیرترین بخش‌های مردم را تغییر دهد.
دولت مکزیک انتظار دارد برنامه‌هایش برای رفاه و توسعه اجتماعی شامل ۲۲ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ شود. در راستای این تدابیر دولت اقدام به پرداخت زودهنگام چهار ماه مزایای بازنشستگی، مزایای معلولیت و مقرری‌های دانشجویی کرده است. همچنین دولت مکزیک تصمیم گرفته تا قیمت سوخت را افزایش ندهد و جلوی اعمال مالیاتهای جدید و افزایش مالیاتهای قبلی را بگیرد.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان