صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

وام یک میلیون تومانی نیازی به ثبت نام ندارد

کد خبر 2332 1399-01-26 22:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سایتی برای دریافت وام یک میلیونی یارانه بگیران در نظر گرفته نشده است و این کار پیامکی انجام می‌شود.
وام یک میلیون تومانی نیازی به ثبت نام ندارد


محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه هفتمین جلسه ستاد راهبری جهش تولید در جمع خبرنگاران تصریح کرد: بر اساس ساز و کاری که در ستاد اجرایی دولت تعریف شده هیچ سایتی برای دریافت وام یک میلیونی یارانه بگیران در نظر گرفته نشده است و همه آن‌ها پیامکی انجام می‌شود.
او افزود: ابتدا به خانوارهای یارانه بگیر اعلام می‌شود که قرار است کارتشان یک میلیون تومان شارژ شود که بعد از اطلاع اگر اعلام آمادگی کنند در واقع به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها وکالت می‌دهند که این وام را از بانک‌ها دریافت و به حسابشان واریز کنند.
وی گفت: ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر داریم که در واقع بانک باید ۲۳ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها قرار دهد تا آن‌ها توزیع کنند.
 نوبخت افزود: بازپرداخت این وام از یارانه تیر ماه به بعد برداشت می‌شود که حدود ۳۵ هزار تومان هر ماه کسر خواهد شد.
وی گفت: این وام یک میلیونی به صورت قرض الحسنه به یارانه بگیران پرداخت می‌شود و حداکثر چهار درصد کارمزد از آن‌ها دریافت خواهد شد و ما به التفاوت هشت درصد سود را دولت به بانک‌ها پرداخت می‌کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: ساز و کار این وام یک میلیونی تا فردا اعلام می‌شود و امروز در ستاد اقتصادی دولت نیز گفته شد که تا قبل از ماه رمضان این مبلغ در حساب متقاضیان قرار گیرد.
نوبخت گفت: همچنین برای حدود چهار میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند مانند کارگران فصلی، وام قرض الحسنه یک تا دو میلیون تومانی پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با پیامک درخواست خود را اعلام کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه به سه میلیون خانوار کمک بلاعوض بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در اسفند ماه پرداخت شده است، این مبلغ در فروردین هم در حال پرداخت است و قبل از ماه مبارک رمضان و به مناسبت این ایام، همین مبلغ به صورت فوق العاده پرداخت خواهد شد.
 نوبخت اضافه کرد: این کمک بلاعوض به این گروه از خانوارها در پایان اردیبهشت و خرداد نیز پرداخت می‌شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید