صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آموزش‌ هنرستانی‌ها تا پایان اردیبهشت ادامه دارد_ آموزش‌های تئوری در کارگاه ارائه می‌شود

کد خبر 2335 1399-01-26 23:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ارائه آموزش‌های تئوری در فضای مجازی، گفت: آموزش‌های مهارتی هنرجویان الزاما باید در محیط کارگاهی ارائه شود.
آموزش‌ هنرستانی‌ها تا پایان اردیبهشت ادامه دارد_ آموزش‌های تئوری در کارگاه ارائه می‌شود


علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در خصوص پایان زمان آموزش‌های فضای مجازی اظهارکرد: طبق روال عادی زمان آموزش بدون احتساب فرصت ارزشیابی، پایان اردیبهشت ماه است، بنابراین و براساس تاکید شورای عالی آموزش و پرورش، آموزش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت هرچند این آموزش‌ها از طریق شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی ارائه می‌شود.
وی افزود: تدریس دروس مختلف طبق روال معمول براساس بودجه‌بندی کتاب‌ها انجام می‌شود و با توجه به آغاز تدریس در فضای مجازی از ۱۰ اسفند ماه پیش بینی می‌کنیم تا پایان اردیبهشت ماه کار تدریس به اتمام برسد لذا در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد.
کمرئی ادامه داد: بیش از یک هزار استاندارد درهنرستان‌ها تدریس و اجرا می‌شود اما انجام آموزش‌های عملی در فضای مجازی امکان پذیر نیست لذا دروس مهارتی را در کنار دروس پایه و عمومی هنرستان‌ها ارائه دادیم اما در مورد شایستگی‌های فنی که لازمه‌اش مهارت آموزی و فعالیت در حوزه کارگاهی است، امکانش فراهم نشد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از پنج پودمانی که هنرجویان باید در هنرستان‌های فنی وکاردانش بگذرانند سه پودمان به طور کامل و بخشی از پودمان چهارم قبل از شیوع کرونا آموزش داده شده بود لذا برای گذراندن ادامه پودمان‌ها نیازمند حضور دانش آموزان هستیم بنابراین اگر لازم باشد با توجه به شرایط حاکم، اجرای آن را به زمان دیگری از جمله تابستان موکول خواهیم کرد زیرا آموزش‌های مهارتی ماهیت کارگاهی دارند و باید در فضای مذکور برگزار شود.
کمرئی از تحصیل ۹۵۰ هزار هنرجو در هنرستان‌ها خبر داد و افزود: در هنرستان‌ها بین ۱۵ تا ۲۰ جلسه نیاز داریم تا پودمان‌های مهارتی را آموزش دهیم هرچند زمان این آموزش‌ها قابل فشردگی و انعطاف‌ پذیری نیز است. البته تصمیم در خصوص زمان ارائه آموزش‌های عملی با ستاد ملی مدیریت کرونا خواهد بود.
وی اضافه کرد: براساس بودجه بندی انجام شده تا قبل از تعطیلات ناشی از کرونا همه دروس بین ۶۵ تا ۷۰ درصد تدریس شده بودند لذا آموزش‌های فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی نیز بودجه بندی کتاب‌ها را رعایت کردند و تاکنون بیش از۸۰ درصد دروس آموزش داده شده است و تا پایان اردیبهشت ماه بیست درصد باقی مانده به اتمام خواهد رسید.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: شرایط اقتضا می‌کند تا  سال تحصیلی به موقع پایان یابد و حدود ۲۵ روز زمان  نیاز داریم تا ارزشیابی پایانی انجام شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید