صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

950 نفر از پرسنل نیروی دریایی آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند

کد خبر 2371 1399-01-27 09:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
 نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که 950 نفر از پرسنل این نیرو به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که بخش عمده‌ای از مبتلایان مربوط به ناو هواپیمابر روزولت است.
950 نفر از پرسنل نیروی دریایی آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند


 نیروی دریایی آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که 950 نفر از ملوانان نیروی دریایی آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
بر اساس اعلام نیروی دریایی آمریکا، دومین نفر از مبتلایان به کرونا در ناو هواپیمابر «تئودور روزولت» نیز در بیمارستان نیروی دریایی جزیره گوام به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده است.
ناو هواپیمابر تئودور روزولت در حال حاضر به کانون شیوع ویروس کرونا در نیروی دریایی آمریکا تبدیل شده و بر اساس گزارش ها از 4 هزار و 800 نفر پرسنل این ناو دست کم 589 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
علاوه بر یک ملوان این ناو که در بخش مراقبت های ویژه قرار دارد، سه ملوان دیگر نیز در بیمارستانی در جزیره گوام بستری هستند. در حال حاضر ناو روزولت در سواحل جزیره گوام در اقیانوس آرام پهلو گرفته است.
تا امروز (سه شنبه) 93 درصد از پرسنل ناو روزولت تست ابتلا به کرونا داده اند که نتیجه 3 هزار و 922 نفر منفی بوده است.
در حال حاضر 4 هزار و 24 نفر از پرسنل این ناو به ساحل جزیره گوام منتقل شده و در هتل ها و اتاق های مختلف در سرتاسر این جزیره دوره قرنطینه خود را سپری می کنند.
روز دوشنبه اولین مورد مرگ در میان مبتلایان به کرونا در بین پرسنل ناو روزولت ثبت شد. این ملوان 5 روز پیش در بیمارستان بستری شده بود اما وضعیت وی رو به وخامت رفت و سرانجام روز دوشنبه جان سپرد.
 بر اساس اعلام نیروی دریایی آمریکا، 7 نفر از ملوانان کشتی USNS Mercy  در لس آنجلس نیز به ویروس کرونا مبتلا شده و در حال سپری کردن دوره قرنطینه خود هستند.
نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که تمام کسانی که در ارتباط با این 7 ملوان بودند تست کرونا داده که تست آنها به جز یکی از خدمه کشتی منفی بوده است.
در حال حاضر کشتی مرسی و کشتی کامفورت در نیویورک مستقر شده اند تا به روند درمان انبوه مبتلایان به ویروس کرونا در این ایالت کمک کنند.
افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در نیروی دریایی آمریکا در حالی است که این نیرو در تلاش است تا سلامتی و آمادگی این نیرو را حفظ کرده و آسیب های ویروس کرونا به نیروی دریایی را محدود کند.
مهمترین چالش نیروی دریایی آمریکا عدم انجام تست از پرسنل این نیرو است که همین موضوع جداسازی کسانی که تست کرونای آنها مثبت بوده را سخت می کند. بسیاری از کسانی که در ناو تئودور روزولت تست کرونای آنها مثبت بوده هیچگونه علائمی نداشته اند. بر اساس اعلام نیروی دریایی آمریکا از 585 مورد ابتلا به کرونا در ناو روزولت، حدود 400 نفر هیچگونه علائمی نداشته اند.
نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه اقدام فوق العاده ای را انجام داد و ناوگروه تهاجمی «هری ترومن» را در آب های اقیانوس اطلس باقی گذاشت تا پرسنل این ناوگروه برای هرگونه عملیات نظامی در صورت نیاز، آماده باشند.
ناو گروه ترومن از ماه نوامبر (آبان ماه) در ماموریت بوده و اسکورت این ناو نیز از ماه  سپتامبر (شهریور) در دریا بوده است.
در ساحل غربی نیز، پرسنل ناو «نیمیتز» و اسکورت آنها دوره 14 روز قرنطینه خود را به پایان رسانده اند. این ناو گروه قرار است به زودی به ماموریت اعزام شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی