صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

شورای امنیت امروز گزارش ادعایی درباره حملات شیمیایی سوریه را بررسی می‌کند

کد خبر 2424 1399-01-27 12:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شورای امنیت امروز (چهارشنبه) در جلسه‌ای پشت درهای بسته گزارش مربوط به حملات شیمیایی در سوریه را مورد بررسی قرار می‌دهد.
شورای امنیت امروز گزارش ادعایی درباره حملات شیمیایی سوریه را بررسی می‌کند


 شورای امنیت امروز (چهارشنبه) در جلسه ای پشت درهای بسته گزارش اول تیم تحقیقات سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی درباره حملات شیمیایی در سوریه را مورد بررسی قرار می دهد.
در این گزارش که تیم آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هفته گذشته ارائه کرد، ادعا شده است، نیروی هوایی دولت بشار اسد (رئیس جمهوری سوریه) مارس ۲۰۱۷ شهرک لطامنه در استان حماة را با استفاده از سلاح های شیمیایی ممنوعه هدف قرار داد.
استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل از طریق یک ویدیو کنفرانس به خبرنگاران گفت: ایزومی ناکامیتسو، معاون گوترش در امور خلع سلاح در جلسه امروز درباره این گزارش به اعضای شورا توضیح خواهد داد.
دوجاریک اظهار کرد: استفاده از سلاح های شیمیایی را در هر زمان و مکانی محکوم می کنیم و تاکید داریم کسانی که در استفاده از آن دست داشته اند باید مشخص شده و به دستگاه عدالت سپرده شوند.
سخنگوی گوترش در پاسخ به این سوال که آیا گوترش دولت سوریه را بابت استفاده از این سلاح ها محکوم می کند یا نه، تنها گفت: همه آنچه می توانستم بگویم را گفتم، ما استفاده از این سلاح ها را در هر جا و هر زمانی محکوم می کنیم.
برای اولین بار در گزارش تهیه شده از سوی تیم تحقیقاتی که سازمان ملل در سال ۲۰۱۸ تشکیل داد، دولت سوریه مسؤول حملات شیمیایی به شهرک لطامنه معرفی شد، این در حالیست که دولت سوریه بارها این مساله را رد کرده است.
حملات یاد شده کشته نداشت اما باعث زخمی شدن دستکم ۱۰۰ تن و از بین رفتن زمین های کشاورزی و پرندگان و حیوانات شد.
 
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی