صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تاکنون مورد فوتی بر اثر کرونا در ارتش نداشتیم_ آماده خدمت‌رسانی در هر نقطه‌ای از کشور هستیم

کد خبر 2459 1399-01-27 14:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: خوشبختانه تاکنون حتی یک مورد فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در ارتش نداشته‌ایم.
تاکنون مورد فوتی بر اثر کرونا در ارتش نداشتیم_ آماده خدمت‌رسانی در هر نقطه‌ای از کشور هستیم


 امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در دیدار با امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: ارتش از همان روزهای اولیه برای کمک به مقابله با ویروس کرونا اعلام آمادگی کرد و همکاری خوبی تاکنون با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته است.
امیرنعمتی با بیان اینکه آماده خدمت رسانی در هر نقطه ای از کشور برای مقابله با کرونا هستیم، ادامه داد: از زمانی که قرارگاه زیستی به فرمان فرمانده کل قوا تشکیل شد، نیروی زمینی ارتش، هوایی و پدافند کلیه امکانات خود را در راستای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ به صحنه آورد و همچنان خدمات رسانی ارتش ادامه دارد.
او به تشریح اقدامات ارتش برای مقابله با این بیماری پرداخت و افزود: در استان های قم و گیلان که بیشترین مبتلایان را داشت بلافاصله دو لشکر برای این دو استان تعیین و فرماندهی میدانی را خود نیروی زمینی ارتش به عهده گرفت.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: علاوه بر این، در ورودی و خروجی استان ها ایستگاه کنترل و مراقبت های اولیه در ۸ استان کشور و ۱۶۰۰ نقطه راه در کشور اندازی کردیم.
امیر نعمتی با بیان اینکه تا کنون ۱۴ بیمارستان صحرائی با تجهیزات کامل در کل کشور و استان هایی از جمله شهر مقدس قم راه اندازی شده و در حال ارائه خدمات به مردم هستند، تاکید کرد: این آمادگی در نیرو های ارتش وجود دارد که در صورت نیاز باز هم بیمارستان های صحرایی را راه اندازی کند.
او بیان کرد: به منظور پایش وغربالگری بیماران مشکوک به کرونا، پایگاه سلامت به همراه آمبولانس های ارتش در ورودی و خروجی شهر های استان مستقر شدند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: همچنین در راستای فعالیت های بهداشتی ارتش، حرم های مطهر حضرت رضا (ع)، حرم مطهر حضرت معصومه (ع) و دیگر بقاع در تمامی مناطق مختلف کشور، ترمینال ها، فرودگاه ها، معابر شهری و .. ضد عفونی و گند زدایی شدند.
امیر نعمتی با بیان اینکه تا کنون ۲۵۶ شهر روزانه توسط ارتش گندزدایی شدند، تصریح کرد: تا کنون ۹۹۰ تخت ایستگاه قرنطینه توسط ارتش با پشیبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سطح کشور ایجاد شد که ۲۰۰ تخت آن در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز راه اندازی شده است.
او در ادمه از مراجعه و پذیرش ۷۶ بیمار کرونایی در ورزشگاه ۲۰۰ تخت خوابی شهید دستغیب شیراز خبر داد و گفت: هم اکنون ۶۳ نفر ترخیص و ۱۳ نفر همچنان بستری و دوران درمان را سپری می کنند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، اظهار داشت: ۳۴ بیمارستان ارتش و ۱۲ هزار نیروی درمانی (اعم از پزشک، پرستار و ...) در اختیار وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار گرفته است.
امیر نعمتی تصریح کرد: تمامی کارگاه های خیاطی ارتش تبدیل به کارگاه تولید ماسک و موادضدعفونی کننده شده است.
او با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون حتی یک مورد فوتی در بحث ابتلا به بیماری کرونا در ارتش نداشته ایم و تنها دو مورد مثبت در استان فارس ابتلا به این ویروس شناسایی و گزارش شده است، افزود: ارتش امانتدار جوانان مردم است و تمامی تمهیدات در این راستا اندیشیده شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی