صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

هشدار حریرچی درباره خیابان‌گردی‌های مردم

کد خبر 2462 1399-01-27 14:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت گفت: اثرات رفت و آمدهای غیرضروری این روزها را در روزهای آینده خواهیم دید.
هشدار حریرچی درباره خیابان‌گردی‌های مردم


ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط زنده تلویزیونی با بیان اینکه در جلسه ستاد کنترل پیشگیری از بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی شرکت کردیم و به بررسی وضعیت شیوع این بیماری در دو استان آذربایجان شرقی و غربی پرداختیم گفت: این دو استان از لحاظ وضعیت شیوع بیماری در وضعیت متوسط قرار دارند و روند شیوع در یک خط صاف در حال ادامه یافتن است.
وی با بیان اینکه تقریبا در تمام کشور شیوع بیماری کرونا مدیریت شده است اظهار داشت: یکی از علل اصلی این موفقیت همکاری مردم، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی بوده است.
حریرچی افزود: هشدار جدی می دهیم که طی روزهای اخیر ترددهای غیرضرور در برخی از شهرها افزایش پیدا کرده است و همچنین برخی از افراد اقدام به قدم زدن های پرسه ای در سطح شهرها می کنند.
معاون کل وزارت بهداشت افزود: اثرات این رفت و آمدها را طی روزهای آینده خواهیم دید به طوری که طی ۵ روز پس از افزایش ترددها آمار بیماران افزایش پیدا می کند. ۱۵ روز بعد از آن نیز تعداد افراد بستری افزایش می یابد و یک ماه بعد تعداد مرگ و میرها افزایش خواهد یافت لذا ما از مردم تقاضا داریم به شعار در خانه بمانیم وفادار بمانند.
وی تصریح کرد: همچنان باید دید و بازدیدها و حضور غیرضرور به حداقل کاهش پیدا کند. من عاجزانه از مردم تقاضا دارم از تردد غیرضرور پرهیز کنند و به پزشکان و پرستاران که دو ماه سخت را پشت سر گذاشته اند رحم کنند تا بتوانیم با فرهنگ غنی ایرانی به شرایط عادی برگردیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی