صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ: من نبودم، ۱۰۰ میلیون تن از کرونا می‌مردند

کد خبر 148508 1400-05-17 16:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس‌جمهور پیشین آمریکا برآورد کرد که بدون تلاش‌های دولتش برای رسیدن به واکسن کرونا، تعداد تلفات ناشی از کووید-۱۹ به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسید.
ترامپ: من نبودم، ۱۰۰ میلیون تن از کرونا می‌مردند


به گزارش واشنگتن اگزماینر، دونالد ترامپ گفت اگر ابتکارعمل دولتش برای تهیه سریع واکسن به منظور مقابله با کروناویروس نبود، مرگ و میر ناشی از این بحران بهداشتی شبیه پاندمی آنفلوانزای اسپانیا در بیش از یک قرن پیش می شد.  
ترامپ در مصاحبه با دن بونگینو، مجری فاکس نیوز که شامگاه شنبه پخش شد، گفت: فکر میکنم اگر ما در دوره دولت ترامپ به واکسن نمیرسیدیم، ۱۰۰ میلیون تن درست مثل چیزی که در ۱۹۱۷ داشتیم، می مردند. در آنفلوانزای اسپانیایی ۱۰۰ میلیون تن، تا ۱۰۰ میلیون تن جان دادند. فکر میکنم ما به آن حد میرسیدیم.
برآوردها از میزان تلفات آنفلوانزای اسپانیایی که بین سالهای ۱۹۱۸ تا ۱۹۱۹ در سراسر جهان مشاهده شد، متفاوت است اما برخی از کارشناسان میزان مرگ و میر را بین ۵۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون در سراسر جهان تخمین میزنند. براساس آمار دانشگاه جان هاپکینز، میزان تلفات ناشی از کرونا در سراسر جهان حدود ۴.۳ میلیون تن است و بیش از ۶۱۶ هزار تن در ایالات متحده جان باخته اند.  
براساس آمار مرکز پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، بیش از ۱۶۶ میلیون تن یا به عبارتی نیمی از جمعیت ایالات متحده فعلا به طور کامل واکسینه شده اند. اما جهش های کووید_۱۹ به ویژه نوع دلتا، کانون های بیماری در سراسر این کشور ایجاد کرده و بنابراین صحبتهایی از اعمال دوباره محدودیتها و همچنین تزریق دوزهای تقویتی به گوش میرسد.
دونالد ترامپ در صحبتهایش گفت که "طرفدار بزرگ" تزریق واکسن است اما همچنین از کسانی که انتخاب کرده اند که واکسن نزنند، حمایت کرد. رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت: من باید طرفدار بزرگ واکسن باشم چون من کسی هستم که موجب شدم این کار به سرعت صورت بگیرد. این کار را در کمتر از ۹ ماه انجام دادم. قرار بود این کار پنج سال طول بکشد. آنها هرگز نمیتوانستند این کار را انجام دهند. بنابراین من یک طرفدار بزرگ واکسن هستم. همچنین من طرفدار بزرگ آزادیهایمان و مردمی هستم که برای خودشان واکسن نزدن را انتخاب کردند. توصیه من به آنها این است که این کار را انجام دهند و مورد حفاظت باشند.
رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت، زمانی که از اصل آزمایشگاه ویروس کرونا صحبت می کرد، حق با او بود.
ترامپ اضافه کرد: من اسم این ویروس را ویروس چینی گذاشتم زیرا از آنجا شیوع یافت و از آزمایشگاه به بیرون نشت کرد.
او افزود: قبلا گفتم این ویروس از آزمایشگاه ووهان پیدا شد اما تازه همه می بینند که احتمالا حق با من بوده است.
ترامپ تاکید کرد: این بسیار وحشتناک است اما این ویروس در آزمایشگاه ووهان پدیدار شد.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در آمریکا می‌شود
» روسیه‌هراسی «بایدن» ناشی از شکست احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۲ آمریکا است
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی