صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

پرداخت وام به کارفرمایان برای حفظ اشتغال کارگران

کد خبر 2479 1399-01-27 15:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از پرداخت وام به کارفرمایان برای حفظ اشتغال کارگران خبر داد.
پرداخت وام به کارفرمایان برای حفظ اشتغال کارگران


محمد شریعتمداری در نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس که در سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد حفظ اشتغال و پیش گیری از بیکاری کارگران را از مهم ترین اولویت های کشور عنوان کرد و گفت: در همین راستا مقرر شده است که کارفرمایان رسته های ۱۰ گانه آسیب دیده از کرونا بتوانند با دریافت وام های کم بهره ۱۲ و ۱۶ میلیون تومانی به ازای هر کارگر سطح اشتغال کارگاه ها را حفظ کنند و از افزایش بیکاری جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: کارگران شاغل در ۱۰ رسته شغلی که فعالیت آنها تحت تأثیر شیوع کرونا قرار دارد مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی از ثبت نام بیش از ۶۰۰ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری خبر داد و گفت: روند افزایش بیکاری در همه کشورها نگران کننده است و در کشور ما نیز پیش بینی های لازم برای حمایت از کارگرانی که براثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده اند، انجام شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص ۵,۰۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبار صندوق توسعه ملی برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری به این دسته از کارگران خبر داد و گفت: ۱۴ هزار میلیارد تومان دیگر نیز در حوزه درمان کشور هزینه می شود که امیدواریم بخشی از این مبلغ به حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی اختصاص یابد.
شریعتمداری تمدید اعتبار دفترچه های بیمه را از جمله اقدامات مؤثر و مهم سازمان تأمین اجتماعی در کاهش سفرهای درون شهری ارزیابی کرد و گفت: این تصمیم سازمان منجر به کاهش ۴ میلیون مراجعه به شعب این سازمان شد و سایر تصمیمات اتخاذ شده بویژه درباره تعویق برگزاری جلسات هیأت ها و کمیسیون های مختلف نیز منجر به کاهش ازدحام در ادارات و کاهش سفرهای درون شهری شده است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در بورس را اقدامی بسیار مهم و تاریخی ارزیابی کرد و گفت: مجموعه شستا برای افزایش شفافیت وارد بورس شده است و کار بزرگی در کشور اتفاق افتاده و ۱۰ میلیارد دلار به بازار بورس ایران اضافه شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همفکری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دریافت نقطه نظرات و دیدگاه های آنان را از اصول اصلی این وزارتخانه برشمرد و افزود: این موضوع از اولین روز تا آخرین روز فعالیت نمایندگان هر دوره مجلس شورای اسلامی مورد توجه خواهد بود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی