صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دستگیری ۴ تبعه تاجیکستان در آلمان به ظن عضویت در داعش

کد خبر 2485 1399-01-27 16:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پلیس آلمان امروز (چهارشنبه) چهار مظنون عضویت در گروه تروریستی داعش را که همگی تاجیک هستند، به اتهام برنامه‌ریزی برای انجام حملات مرگبار در آلمان بازداشت کرد.
دستگیری ۴ تبعه تاجیکستان در آلمان به ظن عضویت در داعش


 نیروهای ویژه در ایالت نوردراین_وستفالن این بازداشت ها را در نزدیکی شهرهای  اِسِن و دوسلدورف انجام دادند و به خانه های این مظنونین حمله کردند.
دادستان ها گمان می کنند که این چهار مرد به اضافه فرد پنجمی که از سال گذشته در بازداشت بوده، با اعضای عالی رتبه داعش در افغانستان و سوریه در ارتباط بوده و از آنها دستور می گرفتند.
این دادستان ها در بیانیه خود گفتند: اهداف این حملات احتمالا پایگاه های نیروهای آمریکایی در آلمان یا افراد عادی بودند. این مظنونین به طور ویژه قصد به قتل رساندن شخصی را داشتند که اظهاراتی را که به گفته آنها، انتقاد از اسلام بوده، مطرح کرده بود. 
در ادامه این بیانیه آمده است: ما معتقدیم که این مظنونین، افرادی را که هدف گرفته بودند، شناسایی کرده و آنها را تحت نظر داشتند و سلاح، مهمات و مواد لازم برای ساخت بمب را خریداری کرده بودند.
دادستان ها اسامی افراد بازداشت شده را «عزیزجان بی.»، «محمدعلی جی.»، «فرهودشاه کی.» و «سنت الله کی.» اعلام کردند. فرد پنجمی که در حال حاضر در بازداشت است، «راوسان بی.» معرفی شده است.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی