صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

وزارت‌ خارجه و وزارت بهداشت باید برای بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی هماهنگ باشند

کد خبر 2504 1399-01-27 17:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر امور خارجه کشورمان به تشریح همکاری‌های وزارت بهداشت و وزارت خارجه برای کمک به بازگشت دانشجویان و هموطنان ایرانی به کشور بر اثر شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف پرداخت.
وزارت‌ خارجه و وزارت بهداشت باید برای بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی هماهنگ باشند


 وزیر امور خارجه کشورمان امروز(چهارشنبه)  در جمع خبرنگاران در مورد اقدامات وزارت خارجه برای بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی در کشورهایی که کرونا در آنها شیوع پیدا کرده است و درخواست هایی که از آنها در این زمینه صورت گرفته است گفت: وزارت خارجه وظیفه دارد که به ایرانیان خارج از کشور کمک کند و وزارت بهداشت نیز وظیفه حفظ سلامتی مردم را برعهده دارد. دو وزارت خانه برای انجام این دو وظیفه باید با هم هماهنگ باشند. وی با بیان این که درهنگام شیوع ویروس کرونا در چین وزارت بهداشت به وزارت خارجه در بازگشت دانشجویان ایرانی در ووهان کمک کرد ادامه داد: این دانشجویان پس از بازگشت 14 روز در قرنطینه بودند و خوشبختانه هیچ کدام بیمار نبودند. ظریف با بیان این که در حال حاضر دانشجویانمان در  خارج از کشور و برخی از اتباع مان به دلیل قطع پروازها در کشورهای مختلف گرفتار شده اند، گفت: وظیفه وزارت خارجه کمک به آنهاست و ما حداکثر تلاش خود را در این زمینه انجام می دهیم. در بسیاری از جاها به علت شیوع ویروس کرونا پروازی وجود ندارد و باید به این هموطنان در بازگشت به کشور کمک کنیم و نگرانی های دیگر کشورها را نیز در این زمینه در نظر بگیریم.
وی همچنین یکی دیگر از مسائل به وجود آمده در دوران کرونا را مشکلاتی عنوان کرد که برای کامیون ها و رانندگان ایرانی در پشت برخی مرز برخی از کشورها به وجود آمده است  و افزود: وزارت خارجه در این مدت پیگیری کرده است که هیچ راننده ایرانی پشت مرزها گیر نکند و امروز می توانیم بگوییم این موضوع تا حد قابل توجهی حل شده است و ما تقریبا کامیون   ایرانی نداریم که گیر کرده  باشد البته هر روز مشکل جدیدی ایجاد می شود و ما سعی می کنیم آن را حل کنیم. وی ادامه داد: این ملاحظات وجود دارد و ما باید ملاحظات وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا را نیز در نظر بگیریم و با هماهنگی با آنها عمل کنیم. وی ادامه داد: به ایرانیان خارج از کشور و دانشجویان می گویم که ما در فکر آنها هستیم و باید اقدامات برای بازگشت آنها به کشور با در نظر گرفتن همه ملاحظات انجام شود تا کمترین آسیب و مشکلی برای انتقال نوع جدید ویروس کرونا به وجود آید. وی با بیان این که وزارت بهداشت در این زمینه پروتکل هایی ارائه داده است و ما مورد به مورد با وزارت بهداشت در این زمینه هماهنگ می کنیم گفت: هر وزارت خانه در این زمینه کار خود را انجام می دهد ولی تصمیم نهایی را وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا می گیرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی