صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آیا بهبودیافتگان کرونا می‌توانند روزه بگیرند؟

کد خبر 2513 1399-01-27 18:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز گفت: به افرادی که با تشخیص قطعی، مبتلا به کرونا شده و بهبود پیدا کرده‌اند توصیه می‌شود تا شش هفته روزه نگیرند.
آیا بهبودیافتگان کرونا می‌توانند روزه بگیرند؟


پروفسور فریدون عزیزی، رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره شیوه های روزه داری در ایام ماه مبارک رمضان ضمن تقسیم بندی افراد به سه دسته افراد سالم، دچار بیماری های گوناگون، و بهبود یافته اظهار کرد:
از نظر پزشکی افرادی که با تشخیص قطعی، علائم کرونا داشته اند و بهبود پیدا کرده اند، توصیه می شود تا شش هفته روزه نگیرند.
او گفت: به طورکلی روزه داری برای افراد سالم هیچ ضرری ندارد و به دلیل اینکه روزه سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند، عوامل التهاب زایی مضر را تخفیف می دهد و سلول های انسان را در برابر استرس مقاوم می کند، روزه داری متناوب و اسلامی توصیه می شود.
رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح شرایط فعلی کرونا ضمن اشاره به چند نکته در خصوص روزه داری در ایام ماه مبارک رمضان گفت: افراد باید ضمن رعایت فاصله اجتماعی و نزدیک نشدن به فرد، مسائل مربوط به شستن دست ها را رعایت کنند. حتماً حدفاصل افطار تا سحر حداقل ۸ تا ۱۰ لیوان آب و مایعات دیگر را مصرف کنند.
او در ادامه خشکی مخاط را شرایط مساعدی برای ویروس کرونا دانست و افزود: اگر می توانید با استفاده از دستگاه تولید بخار آب و یا هر وسیله ایمنی نسبت به افزایش رطوبت هوای خانه اقدام کنید (مثل گذاشتن دیگ آب روی اجاق) تا وضعیت مطلوبی برای تنفس فراهم آوریم.
پروفسور فریدون عزیزی در پایان بیان کرد: از افراد سالم خواسته می شود با رعایت نکات بهداشتی و موارد ذکرشده، بدون دغدغه به فریضه روزه داری در ماه مبارک رمضان بپردازند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی