صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

فاصله گذاری اجتماعی را در محل کارتان جدی بگیرید

کد خبر 2529 1399-01-27 19:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک راه کاهش گسترش ویروس کرونا، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که از آن به عنوان فاصله گذاری فیزیکی نیز یاد می‌شود. هر چه فاصله شما از دیگران بیشتر باشد احتمال انتقال ویروس کرونا کاهش می‌یابد.
فاصله گذاری اجتماعی را در محل کارتان جدی بگیرید


در صورتی که مجبور به حضور در محل کارتان هستید، توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید.
 یک راه کاهش گسترش ویروس کرونا، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که از آن به عنوان فاصله گذاری فیزیکی نیز یاد می شود. هر چه فاصله شما از دیگران بیشتر باشد احتمال انتقال ویروس کرونا کاهش می یابد.
کارشناسان همواره حضور در اماکن عمومی و مراکز پر جمعیت را مانعی بر سر کنترل شیوع کرونا دانسته اند؛ بنابراین حفظ قرنطینه خانگی و کاهش حداکثری خروج از خانه، راهی برای کنترل شیوع بیماری است.
با این حال برخی افراد در حال حاضر مجبور به حضور در محل کار خود و ارائه خدمت هستند؛ بنابراین رعایت برخی نکات برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در این شرایط ضروری است. حفظ فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین نکته برای پیشگیری از انتقال ویروس در محیط کار است.
هنگام رفتن به محل کارتان به نکات زیر توجه کنید:
۱) تا حد امکان به محل کار خود نروید. اگر می توانید کارتان را در خانه انجام دهید.۲) در صورتی که بیمار هستید باید در خانه بمانید و از رفتن به محل کار اجتناب کنید.۳) از دست دادن با همکارانتان خودداری کنید.۴) رعایت فاصله یک تا دو متر را با همکاران و در قرار دادن میز ها رعایت کنید.۵) در صورت داشتن ارباب رجوع در اتاق و شلوغ بودن اتاق کار، از ماسک استفاده کنید.۶) جلسه های غیر ضروری را لغو کنید. تا حد امکان جلسه ها را تلفنی یا به صورت تصویری برقرار کنید.۷) همه جلسه های پر مخاطب را به تاخیر بیندازید.۸) در صورت امکان جلسه های ضروری را در فضای باز برگزار کنید.
۹) اصول بهداشتی را در محل کار و در هنگام شستن دست، عطسه و سرفه رعایت کنید.۱۰) مواد ضدعفونی کننده با خود به همراه داشته باشید و به رئیس خود پیشنهاد دهید استفاده از این مواد را به همه کارمندان ارائه کند.۱۱) غذایتان را با خود از خانه بیاورید و از خوردن غذای آماده پرهیز کنید.۱۲) غذایتان را روی میز کار یا در فضای آزاد بخورید و از رفتن به سالن های غذاخوری خودداری کنید.۱۳) از خوردن غذا های اشتراکی پرهیز کنید و از مواد غذایی مشترک مانند قند و بیسکوئیت استفاده نکنید.۱۴) سطوحی را که همواره با آن ها در تماس هستید مرتب ضدعفونی کنید.۱۵) برای جریان داشتن هوا پنجره ها را باز گذاشته و یا از تهویه هوا استفاده کنید.۱۶) از رفتن به ماموریت های غیر ضروری پرهیز کنید.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی