صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

اولین خواسته وزیر اقتصاد از رئیس کل بانک مرکزی

کد خبر 154203 1400-06-06 10:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور اقتصاد ی و دارایی گفت: از رئیس کل بانک مرکزی می‌خواهم تا انتقال برخی داده‌های ارزی که تسریع آن‌ها موجب سرعت بخشیدن به ترخیص کالاها می‌شود را به صورت برخط و آنلاین در دستور کار بانک مرکزی قرار بدهند.
اولین خواسته وزیر اقتصاد از رئیس کل بانک مرکزی


احسان خاندوزی در حاشیه بازدید از گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی( ره) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه درباره برخی از نارضایتی ها و مشکلات در زمینه گمرک با حضور رئیس کل گمرک و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیماتی گرفته شد که نکته اول این تصمیمات به تسریع ترخیص محموله های دارویی مربوط می شود که در تماس با وزیر بهداشت قول مساعد از سوی ایشان داده شد تا این اتفاق در گمرک رخ بدهد. 
وی افزود: نکته دوم، انتقال برخی داده های ارزی که تسریع آن ها موجب سرعت بخشیدن به ترخیص کالاها می شود که از رئیس کل بانک مرکزی می خواهیم تا انتقال این داده ها را به صورت برخط و آنلاین در دستور کار بانک مرکزی قرار بدهند. 
وزیر اقتصاد درباره معطلی مردم و نارضایتی هایی که در زمینه رجیستری گوشی همراه در ورود به کشور مواجه بودند، گفت: در این راستا مقرر شد تا سازوکار رویه رجیستری و پرداخت گمرکی ها به شکل برخط به نحوی تغییر کند که مستلزم معطلی مسافران ورودی کشور نباشد. 
خاندوزی بیان کرد که تعیین تکلیف اموال تملیکی و کالاهای متروکه در گمرک مستلزم برگزاری جلسه مستقلی است که بعد از برگزاری جلسه با رئیس سازمان اموال تملیکی نتیجه آن اعلام خواهد شد. 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه