صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / کشاورزی

خرید گوشت قرمز افزایش یافت

کد خبر 1159 1399-01-20 00:44
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اتحادیه گوشت گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا، ازدیاد تقاضا طی هفته‌های اخیر برای خرید گوشت قرمز در این برهه زمانی در کشور بی سابقه بوده است.
خرید گوشت قرمز افزایش یافت


علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه بازار گوشت قرمز در شرایط آرامی‌ قرار دارد، گفت: تمامی اقداماتی که برای ساماندهی بازار در روز‌های آخر سال باید انجام می‌شد، صورت گرفته است.
وی از رشد ۵۰ درصدی تقاضا برای خرید گوشت قرمز در بازار خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا طی هفته‌های اخیر تقاضا برای خرید گوشت قرمز در بازار افزایش یافته که در این برهه زمانی این موضوع در کشور بی سابقه بوده است.
ملکی ادامه داد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۵ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود به مصرف کننده عرضه می‌شود.
قاچاق دام مهار شد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: با توجه به هشدار‌های مکرر درباره قاچاق دام، خوشبختانه مسئولان امر این موضوع را جدی گرفتند و قاچاق دام تا حدودی مهار شد که این مسئله در کنترل بازار کمک شایانی کرد.
وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام نداریم، بیان کرد: با توجه به آنکه پشتیبانی امور دام هر کیلو گوشت برزیلی را با نرخ ۴۰ هزار تومان بدون محدودیت در اختیار عاملان فروش اتحادیه و فروشگاه می‌گذارد، از این رو عرضه جوابگوی بازار داخل است.
ملکی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۴۳ هزار تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به خروج دام و عدم تمایل دامدار به عرضه در بازار داخل، قیمت دام تا حدی بالا می‌رود.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان تصریح کرد: با گسترش ویروس کرونا و محدودیت سفر و دید و بازدید و همچنین تعطیلی رستوران‌ها پیش بینی می‌شود که بازار گوشت نوسان چندانی نداشته باشد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / کشاورزی